Wpis z mikrobloga

#psy Szukam psa na działkę z domem około 1 ha ogrodzonego terenu. Jaka rasa? Pies średni/średnio duży. Najważniejsze żeby była to rasa zdrowa, żebym nie musiał co tydzień z nim do weta latać. Ewentualnie przystosowany po polskich warunków i żeby mógł spać na zewnątrz nawet zimą. Zrównoważony charakter żeby jak zostanie 4 godziny sam to nie rozkopał całego podwórka bo go roznosi energia. Nie musi to być pies stróżujący, ale żeby nie był jak golden co oprowadza złodzieja po działce i się przy tym cieszy.
  • 9
@adder23: To już kwestia szkolenia, socjalizacji itp. Jak pies ma spędzać sam całe dnie bez spacerów, to to musi być rasa stróżująca, która do takiego stylu życia została przystosowana - np Kaukaz właśnie
@robertx:

Kaukaz


Poważnie polecasz kaukaza komuś bez większego doświadczenia? Do tego jest wymóg

Pies średni/średnio duży.

Jak pies ma spędzać sam całe dnie bez spacerów, to to musi być rasa stróżująca, która do takiego stylu życia została przystosowana


Nie są to rasy, które mogą spędzać całe dnie bez spacerów. Faktycznie nie wymagają tyle kontaktu z człowiekiem, ale odpowiednia dawka ruchu musi być zachowana.

@adder23: generalnie to też zależy od tego
@adder23: w ogóle tu jest więcej kwestii

Najważniejsze żeby była to rasa zdrowa, żebym nie musiał co tydzień z nim do weta latać. Ewentualnie przystosowany po polskich warunków i żeby mógł spać na zewnątrz nawet zimą. Zrównoważony charakter żeby jak zostanie 4 godziny sam to nie rozkopał całego podwórka bo go roznosi energia


Zostawienie psa na 4h to zawsze ryzyko, bo nie wiesz co się stanie. W przypadku szczeniaka to już
@PiesTaktyczny: chce psa spokojnego który potrafi się sam sobą zająć, nie chce psa stricte stróżującego bo wiem że mają twarde charaktery i ciężko mi będzie go poprowadzić bo mam za miękkie serce dla zwierzaków. Na początku myślałem o Howavarcie, ale raczej odpuszczę bo może być mi ciężko go ułożyć
@adder23:

chce psa spokojnego który potrafi się sam sobą zająć


Co to znaczy? Każdego psa trzeba ogarnąć, a zwłaszcza szczeniak (do roku albo dwóch zależnie od egzemplarza i rasy) będzie wymagał sporo pracy. Sam sobą to zajmie się starszy pies po dobrym ułożeniu i ogarnięciu potrzeb.

miękkie serce dla zwierzaków


Każdy pies potrzebuję konsekwentnego prowadzenia, bo inaczej faktycznie możesz mieć rozwalony dom i ogród. A i przy najlepszym wychowaniu wpadka może