Wpis z mikrobloga

Kuchnia, zasłonięty wywietrznik przez meble wiszące, brak szans na obniżenie ich, bo nic z przestrzeni roboczej nie zostanie. Pomysł: wywiercić dziurę w meblach 8cm średnicy (bo taka mam otwornice), rurę od wywietrznika pociągnąć do końca mebli przez te dziury. Tam dać kratkę dwudzielna, gdzie wejdzie rura od okapu. Ma to sens?
#remontujzwykopem #wentylacja
  • 9
  • Odpowiedz
@Fiftyhang Otwór o średnicy 8cm? Zakładam, że średnicę przewodów wentylacyjnych w ścianie masz większą, współcześnie to zazwyczaj 125mm. Nie możesz ot tak sobie zmniejszyć przekroju, bo ograniczysz przepustowość.

Jeśli dobrze rozumiem, planujesz podłączyć okap do zwykłej wentylacji wywiewnej? Upewnij się, że na pewno możesz to zrobić, bo zależy to od rodzaju zastosowanej wentylacji i budowy pionów w budynku.

Możesz też zainteresować się kanałami o przekroju prostokątnym, takie łatwiej ukryć w szafkach. Ale
  • Odpowiedz
@selenita66: blok z wielkiej płyty, nie dodałem, ale tam jest spokojnie więcej niż 8cm. Czyli co, zapytanie do spółdzielni o to czy mogę wpisać okap? Bo dobrze zrozumiałeś co mam na myśli.
Poszukam jakiegoś prostokątnego kanału zatem, dzięki za podpowiedź
  • Odpowiedz
@raFFcio: właśnie to doczytałem, że w wielkiej płycie jest to niedozwolone ze względu na wspólną wentylację. Czyli jedynie co pozostaje to pociągnięcie rury od wywietrznika przez meble i na końcu kratka wentylacyjna. Zgadza się?
  • Odpowiedz
@Fiftyhang: jak zrobisz tak jak piszesz, to wentylacja w kuchni będzie działać jeszcze gorzej jak w tej chwili. Przy wentylacji grawitacyjnej odcinek poziomy powinien być jak najkrótszy. Norma dopuszcza z tego co pamiętam 30 albo 50 cm. Nie możesz też zmniejszać przekroju.
  • Odpowiedz