Wpis z mikrobloga

Hejka. Pytanie do podróżujących samolotem z psem/kotem z #uk do Polski, najlepiej Śląsk. Jak organizujecie loty?

Zauważyłam już, że z #manchester nic za bardzo nie lata do Katowic przed przesiadek.
Ryanair, Wizzair, Easyjet i inne tanie linie lotnicze nie transportują zwierząt.
Wybieracie Lufthanse i z przesiadką we Frankfurcie, czy British Airways do KRK? A może LOT do Warszawy i pociągiem? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
W okolicy października/listopada planuję podróż z kotem, a że to pierwszy raz to w ogóle nie wiem co i jak (prócz wymogów, to akurat poczytałam). ()
  • 13
@kwantowykocyk: o ile rzeczywiście wezme tego kota, to jasne, że dam znać. Jednak może wyjść tak, że kota po prostu zostawie pod opieką i tyle ()
Na razie wygląda to bardzo słabo, bo nawet ciężko o jakieś sensowne połączenie Manchester- Londyn, żeby móc wziąć zwierzaka (patrzyłam autobusy, zarówno Megabus jak i NationalExpress zakazują zwierząt).
Jedynie mogę próbować z przesiadką we Frankfurcie, ale szczerze to nigdy solo nie
@Erinalle Zwierzak przeważnie leci w łuku bagażowym albo jako cargo, nawet bym nie rozważał takiej podróży.
Edit: a z kotem to może na pokładzie, zależy od linii. Ale z przesiadka to obstawiam męczarnia dla zwierzaka.
@kwiatosz: to już zależy. Lufthansa pozwala na zwierzaki do 8kg (licząc wraz z transporterem) wziąć ze sobą. Kitka będzie miała dopiero kilka miesięcy, będzie w sumie świeżo po szczepieniach, raczej nie powinna przekroczyć tej wagi. Dlatego chciałabym ją zabrać ze sobą dopóki jest mała, bo jednak później targać jej ze sobą nie będzie tak łatwo, szczególnie że zarówno jej mama i tata ważą ponad 7kg, także ona też będzie spora (
@Erinalle: Pamietam jak kilka lat temu znajoma przeprowadzała się z Londynu do Barcelony razem z kotem. Znalazła tylko jedna linie, w której mogła przewieźć kota w klatce razem ze sobą na pokładzie samolotu. Cena biletu za kota wynosiła ok 400 funtów.
Lepiej zostaw kota pod opieka, jest mnóstwo stron, które Ci mogą w tym pomoc.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Erinalle: nie jestem pewny jak to działa po brexicie ale były firmy, które zajmowały się transportem zwierzaków, nawet w 2012 jechałem z jednym jako pasażer (wiozlem też masę swoich rzeczy więc po prostu tak mi odpowiadało), mieliśmy wtedy jednego dość dużego psa. Nie wiem czy przy mnie tak tylko robił ale przerwy były częste, pies był na smyszy wtedy wyprowadzany, dostawał wodę i karmę itp
I właśnie wtedy z Manchesteru jechaliśmy.
Pobierz svetrey - @Erinalle: nie jestem pewny jak to działa po brexicie ale były firmy, które...
źródło: comment_1658620586GVhfuSMvhTxuO9Wl3QWL1q.jpg
@svetrey: Dzięki, może komuś innemu się przyda. Ja specjalnie nie chcę jechać busem, szkoda mi całego dnia na to, dokładając drugi taki dzień na powrót ( ͡° ʖ̯ ͡°). Zapewne gdyby to była podróż w jedną stronę to może bym i kombinowała.
@Erinalle: Jakby Ci się udało - daj znać. I przede wszystkim poczytaj o wszystkich zasadach w drugą stronę (PL-UK). Sprawdź czy kot na wszystkie wymagane szczepionki (też w Polsce, czy też w kraju, w którym masz przesiadkę) no i nie zapomnij, że nie wszystkie lotniska i linie mają zgodę na wwóz zwierząt do UK.
https://www.gov.uk/government/publications/pet-travel-approved-air-sea-rail-and-charter-routes-for-the-movement-of-pets/approved-air-routes-for-pet-travel

No i w łuku bagażowym by musiał lecieć wg. tego źródła.
https://www.travelnuity.com/pets-on-uk-airlines/