Wpis z mikrobloga

Cześć, kumpel zbiera noże, jest leśniczym czy kimś takim. Czasem go widze w mundurze. No i niedługo się żeni to chce mu kupić jakiś nóż, ten tego taki fajniejszy, nie?
Tak na szybko wybralem jakie mogą mu się spodobać:
trc apocalypse,
falkniven s1pro,
esee 5.
Trc najdroższy i raczej niedostępny w podstawowej wersji, trzeba by poszukać. Który Wam by się najbardziej podobał? A może macie jakieś inne propozycje? Tylko w grę wchodzą noże sklepowe, nie chce się bawić w customy. Ja mam tylko morkę i tyle wiem o nożach że jedne rdzewieją a drugie nie, ale w takich cenach ponad 1000zl to chyba nie da się kupić szitu? #noze #bushcraft #nozeboners #prezent
Z tych, które mi raz pokazywał to zapamiętałem lionsteel m5 czy jakoś tak. Może t5? Reszta jest podobna, nie ma tych tradycyjnych drewnianych.
  • 5
@GenLufa: mirku masz kase to pomyśl nad nozami: Bark River Knives (model Buschcrafeter, albo Aurora). Firma robi pół customy, i każda osoba znająca się na nożach wie o co chodzi. Falkniven też świetny wybór, chwali się. W tym przedziale cenowym poszukaj noży firmy Benchmade o stalej głowni (buschcrafeter albo pukko). Jeśli szukasz czegoś bardziej oryginalnego to polecam noże fińskich firm,. Hiddrn tang, pukko z rękojeścią z brzozy karelskiej lub płatków z
@GenLufa: Falken spoko, kolega wyżej też niezłe propozycje dał. Ode mnie polecę jeszcze grupę https://www.facebook.com/groups/1604869836404485 i zarzucenie tematu, w tych pieniądzach, jak się nie śpieszysz, możesz dostać coś zrobionego na zamówienie, czego nikt inny mieć nie będzie ;) albo zapytaj @Trollsky jak tam u niego z terminami, to już będzie klasyka leśno-łowiecka, wzbudzająca w każdym błysk w oku, jak zobaczą papryczkę na klindze :)
@styroslaw: jak mowilem nie chce customów, wolę pewne firmy.
@FunkyZeit: niee te kości, brzoza to wlasnie takich nie chce mu dawać. Nowocześniejsze tylko. Bark river te 2 modele w sumie fajne nawet jak jest ciemne drewno to tak nie razi i tansze od trc ale niedostępne, nie ma ich nigdzie jak na złość. Tylko one malutkie są w porownaniu do trc, on jest najwiekszy to chyba najbardziej się opłaca jakby
@GenLufa: Tylko nóż nie musi być duży! Dużego noza kolega nie będzie nosił bo duży nóż waży sporo i nikomu się nie chce targać żelaza bez sensu. Serio. Jeśli chcesz koledze kupić duży nóż to może coś od włoskiej firmy Extrema Ratio (model Selvans)? Może nie wyglądają jakoś pięknie ale są to jedne z najlepszych noży w tym przedziale cenowym.