Wpis z mikrobloga

@MagicznyKuba moim rodzicom w aucie najpierw telepal się silnik na wolnych to gasili i odpalali, potem po włączeniu klimy i kręceniu kierownica na postoju wyłączało się wspomaganie to przestali korzystać z klimy, po paru miesiącach siadło całe ładowanie, trzeba było auto ściągać laweta. Rozsypało się koło pasowe i jeszcze mieli farta, bo od jazdy z czymś takim mogli cały wał zniszczyć i byłby remont silnika.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cyslav: Nie tyle co wal a rorzad przeskoczyć lubi jak się pasek osprzętu wkręci w pasek rozrządu, wiem bo przerabiałem to na swoim aucie
@Pitaq tylko że to jest diesel, to koło pasowe ma w sobie tłumi drgań, jak się rozleci to przenosi wibracje na wał i może coś uszkodzić, skrzywić albo coś. Tak mechanik powiedział. Ale rozrząd owszem też może dostać po dupie.
@MagicznyKuba: zawsze mnie szokuje jak stoję na światłach i widzę jak połowa aut ma na zegarach check engine xD serio warto zaniedbywać żeby potem zapłacić kilka razy tyle co silnik? Prosty przykład - termostat świruje - zamiast fo wymienić doprowadzasz do uszkodzenia uszczelki pod głowicą xD albo inny przykład - zamiast ustawić zbieżność i zapłacić za to 50zl to zużywasz opony warte kilkaset zl. XD