Wpis z mikrobloga

@zarow: Ja grałem :) widzę dwa minusy, z czego jeden dla mnie istotny a drugi światopoglądowy więc niech każdy sobie oceni
1) plansza graficznie jest zdecydowanie ładniejsza jednak użytkowo jest gorzej niż w starej wersji. Jest po prostu mniej czytelna :/ - to ten ważny minus
2) usunięcie indian i zastąpienie ich bandytami - czyli czarujemy historię poprawnością polityczną.

Reszta zmian na plus m.in. nowe krowy, żeton wymiany, no i przede
@mapache: Świetna gierka, z każdą kolejną partią będzie dla ciebie lepsza. Moja różowa po trzeciej partii jak jej powiedziałem, że warto odblokować sobie jak najszybciej rękę 6 kart była wniebowzięta. Bardzo eleganckie zasady i gra leci szybko. Dużo ścieżek do zwycięstwa i kombinowania jak najlepiej zoptymalizować sobie ścieżkę na zachód ;) Polecam już przy pierwszej grze wprowadzić i zostawić na stałe wariant simentalski, nie warto po kilku partiach tego wprowadzać i
@lizakoo: Nie napisałem że jest nieczytelna, tylko mniej czytelna niż ta w edycji pierwszej. Tu się chyba zgodzimy?
Nie oznacza to też, że nie da się przez to grać jak najbardziej da się :)
Odnośnie indian/bandytów masz rację, że jest to czepianie się. Niemniej tak jak napisałem tę kwestię każdy musi sobie ocenić indywidualnie. Po prostu mnie ta zmiana lekko irytuje ale nie sprawia, że chcę grę porzucić.
@BarLaCurva: Jasne. Jest mniej czytelna, bo w 1 edycji były po prostu grube białe linie na zaszarzałym tle. Wolę jednak tę nową mapę, kolorową. Zwłaszcza, że trochę usprawnień poza tym doszło i ze wszystkich +/- jednak druga edycja wychodzi na plus.