Wpis z mikrobloga

Pytanie do posiadaczy crossówek, enduro.
Jaka kompresja minimum dla silnika 85 2t? Posiadam Honde CR 85 2005r.
Zaczęło się od dławienia przy jeździe przy ponownym dodaniu gazu jak jechałem np na 5 czy 6. Było takie buuuu. I za jakąś chwilę znowu załapał i jechał dalej.
Tłok ma nalatane 42 mth. Jest na nicasilu sel. C.
Tłok Vertex 46,96mm.
Wymieniony filtr powietrza, gaźnik wyczyszczony
Regulowałem ale nie przynosiło jakichś zmian. Nowa świeca ngk br9es. Nowy przewód i fajka. Membrana cała. Prześwit na jednej może 0,1mm.
Czyżby skończył się już tłok? Podczas ostatniej jazdy zgasł jakby brakło paliwa i już nie odpala.
Kompresja wynosi 8,5 atm.

#honda #motocykle #cross #enduro #hondacr85 #mechanika
  • 34
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Steven_Hyde
@erdetmxt
@mpetrumnigrum zacząłem dzisiaj rozkręcać górę. Po wyjęciu gaźnika i membrany taki widok...
Pęknięty jeden listek i zapewne przez to nie odpalał.
Jakoś na początku tygodnia czyściłem gaźnik i sprawdziłem specjalnie membrane i była cała. Ale wtedy już był problem z tym jakby go zalewało po ponownym dodaniu gazu. Przecież wtedy odpalał luksus i jeździł.
Ale czy to może mieć wpływ
Cinek93 - @Steven_Hyde 
@erdetmxt 
@mpetrumnigrum zacząłem dzisiaj rozkręcać górę. Po...

źródło: comment_1658775675n19GU16SPbwHSkLD4xJPFL.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Cinek93: Kompresja nie taka tragiczna jak na wysilone 2t według mnie nie ma sensu na razie szukać kwadratowch jaj i rozbierać góry. Uszkodzona membrana ma pewien wpływ na kompresje. Bardziej bym obstawiał kwestie około paliwowo/powietrzne.
  • Odpowiedz
nie do końca - pierścienie są odpowiedzialne za pogłębienie owalizacji, więc ocena ich zużycia jednak będzie pewną wskazówką.


@erdetmxt: zmierzenie luzu na pierscieniach bedzie informowalo tylko o luzie ma pierscieniach, niczym wiecej. ocenianie stanu zuzycia tlokow czy cylindrow gdzie tolerancje masz w setnych milimetra jest absolutnie bezsensowne. pomijam tutaj oczywiste zuzycia widoczne golym okiem czy jakies rysy wyczuwalne pod paznokciem.
dawanie rad typu sciagaj glowice i tlok zeby zrobic pomiar
  • Odpowiedz
@Cinek93: wielokrotnie spotykałem się z tym że amatorzy który nie jeżdżą tylko na torze robili po 100-150 mth na jednym tłoku.
Zalecenie producenta jest takie aby wymienić tłok po 45 ale oni zakładają że to będzie sprzęt w rękach zawodowców którzy manetkę trzymają zawsze otwartą do końca.
  • Odpowiedz