Wpis z mikrobloga

4285 - 1 = 4284

Tomek w krainie kangurów

Alfred Szklarski

Przygodowa

Gimbynieznajo. Przygody młodego chłopaka - Tomka Wilmowskiego, za czasów zaborów. Tomek razem ze swoim ojcem i jego przyjaciółmi wyrusza do Australii na łowy. Książka stara jak świat, czytalem je z 4 razy, mam jeszcze parę części, ale kiedyś sobie założyłem, że przeczytam całą serię - w sumie 9 książek i może teraz mi się uda po tylu latach :P . Mam 1,2,3 i 5 część, w super starych okładkach :D, resztę trzeba będzie kupić albo wybiblioteczyć.

#bookmeter #ksiazki #gimbynieznajo
Pobierz
źródło: comment_0O2tDV8HfxylytBvwlMyXrkpOIiprArr.jpg
  • 15
@Koller: Mi tylko ostatnia część została do przeczytania. Nigdzie nie mogłem jej zdobyć. Szczerze, to chyba najlepsze książki z mojego dzieciństwa. Można je stawiać na równi z książkami Karola Maya.
Nigdzie nie mogłem jej zdobyć


@mariecziek: przecież na allegro jest. Chodzi o grobowce faraonów?

ciekawostka - tom wydany pośmiertnie, dokończony przez ks. Adama Zelgę na podstawie notatek pozostawionych przez autora

@buleczkowy_potwor: @domel88: @AveNergal: Tomasz Wilmowski, jako około 50-letni oficer polskiego kontrwywiadu, pojawia się na kartach książki Małgorzaty i Michała Kuźmińskich Sekret Kroke (wyd. Świat Książki, Warszawa 2009), której akcja rozgrywa się w przededniu II wojny światowej. Niezłe nawiązanie