Wpis z mikrobloga

Wybieram się z dziewczyną pod namiot. Szacuję że tam gdzie jadę, najniższa temperatura w nocy to będzie 15 stopni, w dzień nawet ponad 30.
Trzy pytania:
1) Czy dwie osoby w namiocie na takich mini dmuchanych materacach to dobry pomysł?
2) Jaki śpiwór? Brać po prostu jakikolwiek co ma napisane 15 stopni? Warto dopłacić do markowego czy brać z decathlona? Wiadomo że najlepiej jakby był dobry także w innych warunkach atmosferycznych.
3) Jako namiot chcę kupić Coleman Darwin 2. Czy jest coś jeszcze co muszę mieć ze sobą oprócz namiotu, materaca i śpiwora?

#spiwor #camping #bushcraft #namiot #turystyka
radio_dalmacija - Wybieram się z dziewczyną pod namiot. Szacuję że tam gdzie jadę, na...

źródło: comment_1658522258t9zeigI6mYpVOz55lSrndB.jpg

Pobierz
  • 9
@radio_dalmacija: tak na szybko - spałem wczoraj z synem 5 lat pod namiotem, w nocy było 17 stopni, on spał pod samym zwykłym śpiworem na karimacie (pod spodem był jeszcze koc) i twierdzi, ze było mu nawet za gorąco. Z dodatkowych rzeczy wez mała latarkę, można ja sobie zawiesić u góry namiotu, przydaje się czasami
Coleman Darwin 2


@radio_dalmacija: ten namiot to przemyślałeś? Bo taka stara rada - jak piszą, że namiot jest 2 osobowy tzn, że komfortowo spędzi w nim czas jedna osoba. No chyba, że to obwoźna impreza - ma on być rozbijany na noc i składany z samego rana.
@radio_dalmacija: tak jak piszą poprzednicy, lepiej weź coś 3 osobowego. Spałem ostatnio przy jakichś 12 stopniach w nocy na karimacie w zwykłym śpiworze z action w samych gaciach i koszulce i było git w qetchua mh100 f&b, ma bardzo cienką sypialnie. Brakowało mi też trochę przedsionka bo ten namiot go praktycznie nie ma.

Weź palnik gazowy oczywiście latarki, małą łopatkę/saperkę coby okopać namiot jakby więcej padało, zawsze zabieram dodatkowe śledzie, powerbank,