Wpis z mikrobloga

Jak ja kocham nasze #nfz - ostatnio dowiedziałem się, że mogę już jako #krwiodawca po min 3 donacjach już mieć przywilej jak ci co mają legitymacje po oddaniu 6 litrów krwi aby do lekarza specjalisty i farmaceuty bez kolejki dostać. To taki trochę uradowany myślę "to może pora wypróbować" i tam chciałem zapisać się do specjalisty z jednym problemem który mi doskwiera (ale to nie jest jakieś zagrożenie życia więc zawsze olewałem to).

Byłem w dwóch przychodniach w swoim mieście i wszędzie dostałem odpowiedź, że lekarze są na urlopie (co jest dla mnie zrozumiałe o to już nie będę się kłócił) ALE nie wcisną mnie nigdzie poza kolejnością po tych urlopach (jedna Pani w rejestracji nawet powiedziała, że ma gdzieś te przywileje xd) - i dostałem takie propozycje terminów jakie są na stronie NFZ dla pacjentów.

Wracam do domu i dzwonię na linię NFZ aby dowiedzieć się w takim razie jak to wygląda gdy są te urlopy itp. (aby "zbadać teren" jak to działa) i kiedy ew. mógłbym z przywilejem szybciej dostać się jak mam przywilej i dostałem odpowiedź w stylu:

"Wie Pan co to tak już nie działa, kiedyś to może tak działało jak było reklamowane, były plakaty a teraz nie [...] i wie Pan widzę w systemie, że mają już zapełnione kolejki na kilka miesięcy i nie mają jak Pana wcisnąć nawet [...] Niech Pan spróbuje może w innym mieście" i dostałem propozycje miast oddalonych od 30 do 50km

Więc reasumując fajne jest oddawanie krwi i dalej to będę robić, ale ten przywilej niby super a jednak słaby jest, myślałem, że uda się to jakiegoś może lepszego lekarza lub po prostu w swoim mieście leczyć się na nfz zapisać się a tu "4 litery" i trzeba jechać daleko ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Z chęciom usłyszę jak u Was działa ten przywilej i czy korzystaliście z tego
#krwiodawstwo
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@anoysath: no tak. 3 donacje w czasie zagrożenia epidemicznego uprawniają do zniżki 33% n aprzewozy koleją, wejścia poza kolejką do lekarzy itp.

@supermichalpol: to że ma w dupie to jej problem. Piszesz skargę do dyrektora medycznego czy jakiegoś kierownika plus ogarniasz, że w przypadku braku spełnienia tego obowiązku składasz pismo do NFZ, MZ i wgl. Ewentualnie daj znaka, to jako @BarylkaKrwi zadzialam ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@anoysath: Tutaj masz prawny dokument na ten temat: https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20220001497/O/D20221497.pdf?fbclid=IwAR0lNr_gYgup8Mi8L3GijqZMP9ARVJz3UU23uGvZxmigHqA-HCYhU63TmTE i https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20210001285

@Pociongowy: Dzięki za zaoferowanie pomocy (ʘʘ) będę do was pisał gdy będę miał problem :).

Ale na razie to umówienie się do lekarza może zostawię na jesień bo teraz chciałem zdążyć może spotkać się z lekarzem przed wyjazdem wakacyjnym, po powrocie i po ogarnięciu swoich spraw wtedy może bardziej będę walczył i zajmę się tym
@Pociongowy: to ja ci opowiem anegdotkę z zadupia moich rodziców: lekarka się wkurzyła na skargi - które, choć formalnie zgodne z prawem, to były spowodowane tym, że po prostu fizycznie nie wyrabiała się z przyjęciem w tydzień kilkudziesięciu uprzywilejowanych pacjentów, a nie oszukujmy się, przez ostatnie lata lista uprzywilejowanych po prostu była rozciągana do granic przyzwoitości - i, śladem większości okolicznych kolegów po fachu, wypowiedziała umowę z NFZ. Przez 3 miesiące