Wpis z mikrobloga

To już moje trzecie (albo czwarte) podejście do "Braci Karamazow" i nie daje rady ( ͡° ʖ̯ ͡°) Zbrodnia i Kara była top/hit, czyta się dobrze, ale BK nie moge strawić. Próbowałem nawet słuchać audiobooka i efekt jest podobny - nudzi strasznie. Jakieś gadki przekupek, zmulale dialogi, ogólnie flaki z olejem..
Dam sobie jeszcze ostatnią szansę w długich jesiennych wieczorach. Jak mnie nie wciągnie sprzedam to w cholerę
#literatura #ksiazki #przemyslenia #rosja
  • 5
@robert5502: Bądźmy szczerzy Dostojewski był na tyle specyficzny w pisaniu, że no trzeba go lubić i jego styl całej otoczki i opisów. Jeśli tego nie czujesz to szkoda czasu się męczyć dla samego czytania nie wynosząc czy nie rozumiejąc z tego nic i warto sięgnąć po bardziej przyjemną książkę
@robert5502: Sam miałem dwa podejścia do "Braci..." i za drugim naprawdę pomimo, tak jak mówisz, dość dużej wielowątkowości, rozciągłości i być może zbędnych elementów, udało mi się w tę książkę wciągnąć i bez żadnego męczenia przeczytać całą. Moim zdaniem warto przeczytać głównie ze względu na świetne ukazanie bohaterów, ich wyrazistość i taki realizm - postacie zapadają w pamięć na długi czas.

Ale wiadomo, jak ciebie nudzi okrutnie, to też zmuszać się