Wpis z mikrobloga

Tak sobie siedzę i sobie rozkminiam fenomen dzisiejszych raperów. Oprócz tego, że na scenie znajdzie się paru młodych graczy, którzy serio potrafią dobrze nawijać, to tak w zasadzie jak obserwuję z boku to wszystko, to zaczyna do mnie docierać, że tak de facto to artystami są producenci i beatmakerzy, a raper to sklei jakąś prostą szesnastkę w 10min na kolanie, coś postęka i elo. Hitami nie stają się numery, które dają jakieś emocje w tekście i przekazują choć ułamek czegoś ciekawego (jedziemy na wakacje, pijemy bacardi, zdobywamy hajs to tematy ambitne jak rapowanie o mnichach buddyjskich).
Jak jest dobry beat, który sprawia że noga skacze i bania się buja to już 80% sukcesu. Raper tylko dogra ten swój bełkot i czekanko na miliony odtworzeń ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#rap #hiphop #polskihiphop #polskirap #muzyka #rozkminy
  • 7
Hitami nie stają się numery, które dają jakieś emocje w tekście i przekazują choć ułamek czegoś ciekawego (jedziemy na wakacje, pijemy bacardi, zdobywamy hajs to tematy ambitne jak rapowanie o mnichach buddyjskich).


@lilitch123: no nie jest tak, wydaje ci się to po prostu przez pryzmat kilku głośnych hitów, ale jak sobie zbierzesz top100 numerów ostatnich 5 lat to już to tak nie wygląda i numery stricte imprezowe, które faktycznie stały się
@harnas_sv: Wpisałem sobie top 100 rap 2021 na Youtube i większego gówna dawno nie uświadczyłem. Jak to jest topka to tylko potwierdziłem to o czym pisałem wcześniej, czyli *ujowe rymy, samochody, dziewczyny i raper co macha na klipach myśląc że jak nawija to zdobywa szczyty XD Jedynie bity ratują sytuację bo sprawiają, że się tego w ogóle da słuchać przez dłużej niż 30 sekund.

Dobry przykład tego o czym mówię to