Wpis z mikrobloga

A więc tyle wydałem w ciągu roku na utrzymanie Volvo V70 z wolnossącą benzyną 140 KM z 2002 roku i przebiegiem 256k km, które kupiłem od handlarza amatora w 2021 roku jako drugie auto na wycieczki. Samochód był serwisowany w niemczech do 2019 roku. U mnie serwisowane w Warszawie w nieautoryzowanym punkcie ale specjalizującym się tylko w Volvo.

I przegląd był zaraz po zakupie i standardowo oleje filtry, płyny, serwis klimy, poduszka silnika, termostat, świece.
II przegląd był po roku, przegląd olejowy + wymiana kompletnych amortyzatorów przód, wymiana sprężyn tył, wymiana drążka stabilizatora, wymiana katalizatora. Te grubsze tematy były wspomniane przy przeglądzie numer I, ale mechanik mówił że jeszcze rok się przejeździ i żeby jeszcze nie robić. Żałuje że dałem się wtedy namówić bo inflacja mocno.

Zgodnie z naklejką pod maską rozrząd był wymieniany przy 246k km jeszcze w niemczech, serwis mi potwierdził że pasek jest nowy także tego nie ruszałem.

Z ciekawostek, przed II przeglądem byłem na badaniu technicznym na SKP i Volvo przeszło pozytywnie a nic nie korumpowałem xD Z niesprawnym katalizatorem (usunąłem tylko check engine) przeszedł test spalin, a z niesprawnymi amorami i wytłuczonym stabilizatorze tył przeszedł kontrolę zawieszenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z perspektywy czasu cieszę się że wybrałem najprostszy silnik z manualem, jak sobie pomyślę ile trzeba wsadzić w 2,5 turbo, z automatem i napędem 4x4 to nie wiem xD

Może ktoś napisze że jestem debilem, ale to Volvo na serio sprawia mi dużo radości i lubię nim jeździć.

#samochody #motoryzacja #volvo
BenizBurger - A więc tyle wydałem w ciągu roku na utrzymanie Volvo V70 z wolnossącą b...

źródło: comment_165841570849tmu5qPHuaO4Aw0LGrtcq.jpg

Pobierz
  • 70
@missioncritical: Nie jest tak źle, normalne koszty wynikające ze zużycia ;) Jeśli chodzi o dynamikę to zależy do czego porównywać... Mieliśmy w 2003 nowe S60 z tym silnikiem to wydawało mi się mega szybkie, ale wtedy jeździłem peugeotem 106 który miał 45KM xD teraz wydaje mi się wolne, ale dół ma dość mocny.