Wpis z mikrobloga

Jak sobie przypomnę wydarzenia z 12 grudnia 2021 roku to mnie ciary przechodzą.

Ten wyścig był niczym błąd w Matrixie. Pominę kontrowersje po starcie wyścigu i pamiętne

No investigation necessary

po 'delikatym' ścięciu zakrętu przez Lewisa.
Wyścig układał się po myśli Mercedesa, trochę przeszkodził im potężny Meksykanin, którego wysiłek został dopiero później doceniony.
Wydawało się że już jest po wszystkim, że cały genialny sezon RedBulla pójdzie w niepamięć. Co więcej, Mercedes ma najsłabszy sezon od lat a i tak jakimś cudem przechylał szalę mistrzostwa na swoją stronę. Czułem wtedy taką bezsilność wobec tego wszystkiego. Świadomość, że Hamilton mógł na zawsze zostać samodzielnym rekordzistą w zdobytych tytułach mistrzowskich, do tego najprawdopodobniej okrzyknięcie go GOATem kosztem Michaela Schumachera, powodowały że z okrążenia na okrążenie ogień we mnie gasł.

I wtedy, 5 okrążeń przed końcem Nicholas Latifi rozbija swój bolid. Żółte flagi, zamieszanie, samochód bezpieczeństwa, zmiana opon u Verstappena na świeże softy, chaos w garażu Mercedesa, zakaz oddublowywania sie, potem jednak można się oddublować, nerwy w garażu Mercedesa i RedBulla, słynne cytaty Toto Wolffa i Michaela Masiego. Ikoniczny już manewr wyprzedzania wykonany przez bolid z numerem 33 i przekroczenie linii mety okraszone fajerwerkami i okrzykiem młodego holendra. To wszystko działo się tak szybko, że sam nie byłem pewny co tam się właśnie wydarzyło. Mało tego, akcja z toru przeniosła się do padoku, ponieważ Mercedes składał różne protesty i cały czas nie było wiadomo czy Verstappen jednak tym mistrzem zostanie. Finalnie protesty Mercedesa nie zmieniły biegu wydarzeń, więc 24 letni wówczas Max Verstappen został mistrzem świata po raz pierwszy w historii.

Śmiało mogę powiedzieć, że to było jedno z moich najlepszych sportowych przeżyć.
#f1
Pobierz dolan03 - Jak sobie przypomnę wydarzenia z 12 grudnia 2021 roku to mnie ciary przecho...
źródło: comment_1658390584omYFkAPYmch8jYMwKTbEMj.jpg
  • 32
@dolan03: piekna sprawa ten wyscig, ale troche szkoda maxa bo juz na cale zycie bedzie mial latke goscia ktoremu sedziowi pomogli zdobyc miatrzostwo niezgodnie z regulaminem. Tym bardziej szkoda ze jest swietnym kierowca i pewnie i tak by w koncu zdobyl mistrza ale pozniej