Wpis z mikrobloga

Chce zmienić pastę termoprzewodzącą w laptopie HP chłodzonego pasywnie (bez wiatraka) na Intel celeron n2840

Mam pastę z 2020 roku chyba listopad albo październik. Szczelnie ja wtedy zamknąłem, wsadziłem do kartonu i w szafie do teraz siedział. Zakładaliście kiedyś taką pastę?

Może jak zostanie to do swojego (Zapasowego) też zamontować? ( na i5 4590)

Tamte pasty są od nowości czyli 2014-2013 a nie mam żadnej pod ręka.

Wymieniać? Jak jest plastyczna ofc.

Jaką byście do radzili do zakupu na zapas lub zamiast tej.

Pozdrawiam
#pytanie
#komputery
#naprawalaptopow
#pcmasterrace
Pobierz
źródło: comment_1658346086l396FnHor4VsMdoS8yz72L.jpg
  • 9
Chce zmienić pastę termoprzewodzącą w laptopie HP chłodzonego pasywnie (bez wiatraka) na Intel celeron n2840


@Kemoi: Ale po co zmieniać? Przecież ten seleron nie powinien się przegrzewać nawet jak zapomnisz założyć radiator.
@hors: w tym twoim teście lepiej wyszedł grizlly a jeżeli kp w tym co ja podlinkowałem na odwrót także #!$%@? wie jak jest naprawdę ale no chyba jednak ufam temu sam co podlinkowałem. Typ sprawdzał te pasty na bardzo rozbudowanym chłodzeniu wodą z wentylami na full więc najsłabszym punktem były te pasty (czyli praktycznie jak zawsze ale tutaj jeszcze bardziej czy coś XD). Wydaję mi się że na takim overkillowym chłodzeniu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kemoi: pasta traci właściwości od grzania i chłodzenia się, od leżenia nic jej się nie stanie ;) wiadomo, jakby miała z 10 lat to bym się zastanowił, ale paroletnia na luzie. Szczególnie że na magazynie też przecież swoje leżą i problemu nie ma.