Wpis z mikrobloga

@ksiak: no wlasnie robilam, tacy fachowcy, ze ustawili i dupa auto jedzie jak jechalo wczesniej ( ͡° ʖ̯ ͡°)

czyli kierownica o kilka stopni ucieka w prawo i czuje napiecie na kierownicy
no wlasnie robilam, tacy fachowcy, ze ustawili i dupa auto jedzie jak jechalo wczesniej ( ͡° ʖ̯ ͡°)

czyli kierownica o kilka stopni ucieka w prawo i czuje napiecie na kierownicy


@jmuhha: może to jest problem z oponami, ścięte. Jedź do innych, najlepiej popytaj w okolicy kto robi dobrze bo to niestety nie ma tak, że wszędzie dobrze robią.
@jmuhha: Jakie auto? W B5 miałem podobny problem przez sanki od silnika, były lekko krzywe i przez to punkty mocowania wahaczy nie były tam gdzie trzeba. Ogólnie tak jak tu koledzy piszą warto jechać na geometrię 3D, zwłaszcza jak jest jakaś nowsza stacja w okolicy która ma świeży sprzęt
nowki opony wlasnie, totalnie kupowalam nowe potem pojechalam na gometrie i to samo xD


@jmuhha: jedź na inny warsztat ale najpierw dopytaj który jest dobry.
@jmuhha: W starych vagach (na pewno w tym b5 nieszczęsnym moim xD) było jeszcze coś takiego jak krzywa zbieżności - była możliwość regulacji ile wpuszczona jest końcówka drążka w zwrotnice i w zależności od tego ustawiało się krzywą zbieżności czyli jak jest ona zachowywana w zależności od zmieniającego się obciążenia na zawieszeniu. Do ustawienia tego potrzebna była specjalna belka i firma z jakimś świrem który kumał ten temat, znalezienie tego było
@jmuhha: A jakie to opony i skąd? Równie dobrze, już wcześniej jak jeździłaś bez zrobionej zbieżności, wyważenia itd to mogło ściąć bieżnik w taki sposób, ze będzie ściągało na bok. Sprawdź tez, czy jedna felga nie kurzy się bardziej od drugiej, albo czy nie jest cieplejsza od pozostałych - może masz zacisk do regeneracji, bo jest zblokowany i delikatnie hamuje jedno koło.

A może ciśnienie powietrza masz niskie? XD
@jmuhha: opony zmienialam na totalnie nowki i nic sie nie poprawilo

sciaganie to jedno a drugie to takie dziwne napiecie na kierownicy, czuc ze kierownica latwiej krecic w prawo niz w lewo
@rakujp: nie wiem

na osk mowia sworznie, czytam na necie ze sworznie moga powodowac sciaganie, inny mechanik mowi ze nie xD

wiec teraz mam nadzieje oddam do takiego co sie przejedzie tym autem i zrozumie o co chodzi