Wpis z mikrobloga

Lepiej jest w #policja #wojsko czy #strazgraniczna?

Niby sie tak gada o tym hejcie na policje, a kolega ktory od niedawna siedzi w polcji, w Warszawie, opowiada mi wlasnie, jak to mu sie fajnie laski podrywa, że jak je legitymuje i daje pouczenie np. za korzystanie z telefonu to one same sie cieszą i jeszcze zagadują. Ostatnio jak jakąś legitymowal, to laska do niego cos w stylu "pan mnie chyba podrywa. Nie przeszkadza mi to". Albo był z jakims innym policjantem i legitymowal jakies laski w parku, czekajace na pociag, to same chcialy zeby dluzej z nimi posiedzieli i jeszcze ze 30min gadali

#pytanie #pytaniedoeksperta
  • 22
  • Odpowiedz
Powiedzmy że na za miesiąc kupiłbym sobie lot na tydzień za granice, dajmy na to do grecji - mogą mnie tak po prostu ściągać w takim wypadku jak juz tam będe?

@essos: teoretycznie tak, w praktyce staraja się nie ściągać ludzi z urlopow, bo wtedy wojsko musi pokryć koszty tego.
Jak masz za to zwykle wolne powiedzmy sroda-piatek to norma jest, że dzwonią Ci o 23 w srode, że masz jednak
  • Odpowiedz
@essos: w dużym mieście nikt nie szanuje Policji, serio. Ostatnio rozmawiałem z jednym który zabezpieczał imprezę masową która współorganizowałem to mówił że tak średnio co godzinę leci w ich stronę jakaś inwektywa albo spojrzenie z pod byka - głównie wsrod młodych ludzi. Wśród starych mają jakiś tam respekt bo to pokolenie boi się pana władzy. Mówił że drugi raz absolutnie by nie wybrał tej pracy, no ale też po rozmowie wyglądał
  • Odpowiedz