Wpis z mikrobloga

Jakiś pomysł co tu się stało?
Urosła mi temp. Zatrzymałam się, maska w górę i taki widok. Poczekałam wychłodziłam silnik dolałam płynu, za jakieś pół godziny, przejechałam 12km i znowu temp w górę szła ale powoli od 10km tak zaczęła rosnąć ale chciałam dojechać do domu. W domu ten sam widok. Peugeot 206 Here :) czy to ciśnienie że upał? Czy przegapiłam brak płynu i już wogole mi się.xos uszkodziło?
#samochody #motoryzacja #pytaniedoeksperta
no_preservatives - Jakiś pomysł co tu się stało?
Urosła mi temp. Zatrzymałam się, mas...

źródło: comment_1658320109iSTOUEu6fGzVt6TTIjrU5k.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@no_preservatives: Żaden, sprzedałem. Jak masz silnik 1.1 pozbądź się, lub ewentualnie jak się uprzesz, znajdź mechanika co przełoży ci e nim silnik na 1.4 ( ͡° ͜ʖ ͡°) to jest przypadłość 206 ze się przegrzewaj. Trzeba stosować dobry płyn chłodniczy, i częściej wymieniać niż to zalecane jest
  • Odpowiedz
@adrian360060
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzen
Wołam tylko dla wyjasnienia bo nic nie ustaliam. Nalalam wody bo mówię płyn wybuchnie zaraz szkoda płynu. Nic się nie zadziało. Najpierw na podwórku temperatura rosła powoli i nie doszła do 90. Wsiadłam,.zrobiłam kilka kółek po okolicy ta znów 90© i się poddałam. Poniżej 80 wąż i chłodnica zrobiła się gorąca poza tym nie zauważyłam nic. Wiatrak się nie włączył bo chyba nie miał po co.
Cudowne naprawienie?
  • Odpowiedz
@no_preservatives: za wcześnie. Pewnie się blokuje. Być może wcześniej nie chciał się do końca otworzyć przy upałach i chłodnica nie miała czego chłodzić więc wywaliło temperaturę i ciśnienie w kosmos. Wymień, to nie jest droga część. Możesz nawet sama spróbować, z reguły jest dość łatwo (ale to zależy od silnika, najlepiej poszukać instrukcji na forum marki albo na youtube, ostatecznie tutaj).

Kiedy już naprawisz i zalejesz płyn zamiast wody (póki
  • Odpowiedz
@no_preservatives:

ale jeżeli wąż i chłodnica zrobiła się ciepła to znaczy że on zaczął działać?


Tak, działa. Termostaty otwierają się stopniowo, więc może akurat ten wcześniej puszcza płyn na chłodnicę. A może się blokuje i czasami nie chce się do końca zamknąć lub otworzyć, trudno powiedzieć co się tam dzieje. Nikt tego dokładnie nie sprawdza, po prostu się wymienia i tyle. Temperatura zawsze trochę faluje wokół 90'C, ważne by nie
  • Odpowiedz