Wpis z mikrobloga

Jakiś pomysł co tu się stało?
Urosła mi temp. Zatrzymałam się, maska w górę i taki widok. Poczekałam wychłodziłam silnik dolałam płynu, za jakieś pół godziny, przejechałam 12km i znowu temp w górę szła ale powoli od 10km tak zaczęła rosnąć ale chciałam dojechać do domu. W domu ten sam widok. Peugeot 206 Here :) czy to ciśnienie że upał? Czy przegapiłam brak płynu i już wogole mi się.xos uszkodziło?
#samochody #motoryzacja #pytaniedoeksperta
Pobierz
źródło: comment_1658320109iSTOUEu6fGzVt6TTIjrU5k.jpg
  • 28
@aarahon
@Bogdan_Adamiec_
@giguga
@matryja
@Volmyr
Ale wy jesteście fajni? :)
Przed dodaniem płynu wytarłam wszystko co się dało do sucha i nie udało się zlokalizować wycieku.
Samochód do wieczora będzie odpoczywał jak upał trochę zejdzie to mam zamiar sprawdzić termostat bo tutaj wierzę że to ogarnę. Nie wiem jak sobie poradzić z pompą. Wentylator (klima) działała mi do samego domu. Nie miałam pojęcia że robię źle mając włączone. @matryja Protip z grzaniem.
@no_preservatives

nie udało się zlokalizować wycieku.

Nie zlokalizujesz póki temperatura nie zwiększy ciśnienia w przewodach. Włącz silnik i obserwuj temperaturę. Wraz z nagrzewaniem się silnika, powinno lecieć coraz cieplejszejsze powietrze do kabiny (nagrzewnica jest w tzw. małym obiegu). Jeśli leci ciepło to jest ok i możesz wyłączyć dmuchawę żeby szybciej zagrzać silnik.

Tuż przed 90°C powinien otworzyć się termostat i chłodnica powinna zrobić się ciepła więc dobrze wtedy sprawdzać temp.