Wpis z mikrobloga

Prawie 40 lvl na karku. W pracy mam mało roboty ostatnio, więc pomyślałem, że pouczę się programowania. Może coś z tego wyjdzie i pojawi się jakieś dodatkowe źródło dochodu. Na komputerach coś się znam, na programowaniu nic. W sumie to nie wiem nawet co chciałbym programować, więc może jakieś aplikacje na androida na początek. Od czego zacząć? Jakieś rady dla początkującego? Jakieś darmowe kursy?

#programowanie #programista15k #aplikacje #aplikacjemobilne
  • 14
  • Odpowiedz
@bambo_rambo: to co niezbędne czyli angielski i obsługa Google, to wystarczy na początek, bo w pracy programisty musisz umieć sam szukać i rozwiązywać problemy. Jak się konkretnie przyłożysz, może nawet za 3 lata uda Ci się zostać juniorem, tylko pozostaje pytanie, czy firmy będą chciały inwestować w szkolenie 43-letniego juniora jak będą mieli masę cv od 20-latków?
  • Odpowiedz
@jerry_owies:

odpuść w takim razie, bez bakcyla ciekawości i zajawki to będzie dla ciebie katorga i zupełnie niezrozumiałe #!$%@?


A jak ma złapać zajawkę skoro jeszcze nie próbował xd
  • Odpowiedz
A co na tym Udemy sobie ogarnąć? Python czy Java, czy jeszcze coś innego?
Niestety siedzenie na wykopie przez 6 godzin dziennie powoduje u mnie wyrzuty sumienia i poczucie straconego czasu, więc stąd pomysł, żeby się czego nauczyć.
  • Odpowiedz
A co na tym Udemy sobie ogarnąć? Python czy Java, czy jeszcze coś innego?


@bambo_rambo: na tym poziomie to nie ma znaczenia, pierwsze musisz się nauczyć programować, poszukaj jakiegoś wstępu do programowania, może być nawet prowadzone w kilku językach, bo ja to zawsze tłumaczę tak, że język programowania to narzędzie, nauka jego obsługi jest jak nauka obsługi klucza, a sama umiejętność obsługi klucza to trochę mało aby zabrać się profesjonalnie za
  • Odpowiedz