Wpis z mikrobloga

#ukraina #wojna #rosja Niedawno wdałem się w dyskusję z ludźmi, co do których wiem, że popierają Ukrainę, ale którzy byli oburzeni zbiórką na uzbrojenie dla Ukrainy, jak i tym, że wziąłem w niej udział. Chciałbym tylko przypomnieć, że wszyscy wzięliśmy udział w podobnej "zbiórce", bo polski rząd wysłał w naszym imieniu mnóstwo uzbrojenia zakupionego za nasze podatki. Choć jestem ateistą, to jeśli Bóg istnieje to chcę mu oznajomić, że pluję w ryj tym wszystkim hipokrytom, którzy myślą, że mają "czyste rączki" w tej wojnie. Nie chce, żeby w razie jakiegokolwiek Sądu Ostatecznego, były jakieś wątpliwości, co do mojego podejścia do takich ludzi i niech każdy pulsujący będzie mi świadkiem
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lukas850430: nie wiem na jakiej zasadzie Polska przekazuje uzbrojenie Ukrainie, ale np. takie USA nic nie "daje" za darmo, kwota którą oni wydają na zakup broni jest to jedynie pożyczka dla Ukrainy, do oddania oczywiście z odsetkami.
  • Odpowiedz
  • 0
@wojtek777 Jak Ukraina przegra wojnę, to c---a odda Amerykańcom. Nam też nie nic nie odda, jak przegra, więc na razie w ciemno składamy się z naszych podatków na kacapskiego grilla
  • Odpowiedz
jestem ateistą, to jeśli Bóg istnieje to chcę mu oznajomić


@lukas850430: Jeśli istnieje to cię będzie pytał, "Słuchaj no Łukasz, a w 2022 dałeś jakiś hajs na b--ń dla Ukrainy?", bo to oczywiste że dzięki temu chronisz życie Ukraińców, a także życie innych narodów, bo jest oczywistym że w przypadku wygranej na Ukrainie Rosja za jakiś czas rozpoczęłaby kolejna wojnę. Być może chcieliby zająć Mołdawię, być może Kazachstan, być może
  • Odpowiedz
  • 0
@zafrasowany Trochę wypiłem i nie do końca zrozumiałem twoja wypowiedź, więc proszę o prostą odpowiedź -czy za symboliczne przyłożenie ręki do zabijania kacapów pójdę do nieba, czy do piekła?
  • Odpowiedz
@wojtek777:

nie wiem na jakiej zasadzie Polska przekazuje uzbrojenie Ukrainie, ale np. takie USA nic nie "daje" za darmo, kwota którą oni wydają na zakup broni jest to jedynie pożyczka dla Ukrainy, do oddania oczywiście z odsetkami.


Ch.ja beda oddawac. Lend Lease sie zaczyna splacac po 5 latach po zakonczeniu wojny i USA maja b dluga tradycje w umarzaniu tego typu naleznosci. Zwlaszcza jesli mowa byla o sprzecie (''wypozyczenie fabryk'').
  • Odpowiedz
@lukas850430:
A propo tego

Niedawno wdałem się w dyskusję z ludźmi, co do których wiem, że popierają Ukrainę, ale którzy byli oburzeni zbiórką na uzbrojenie dla Ukrainy, jak i tym, że wziąłem w niej udział.

Totalnie nie rozumiem takiego myślenia ani skąd się bierze
  • Odpowiedz
  • 1
@Cierniostwor Jak ktoś chce mieć "czyste rączki" to tak właśnie reaguje. Internet jest pełen uniesień Grażyn i Januszy, którzy nawołują w próżnie do zakończenia wojny i uważają, że ich stanowisko jest jakieś moralnie wyższe. Taka hipokryzja jest dość częsta w sytuacji wojny, która jest gdzieś blisko nas. W końcowej scenie "Czasu Apokalipsy" jest zdanie, że "nauczyliśmy nasze dzieci palić ludzi napalmem, ale nie pozwalamy im napisać słowa k---a na samolotach, które
  • Odpowiedz