Wpis z mikrobloga

Mirki, mam spory problem ze swoim komputerem, może ktoś zechce pomoc, blikne na pizzę i czteropak czy na co tam będziecie chcieli.
Z góry zaznaczam ze na komputerze gram i na tym kończy się moja wiedza, ogarnianie software’u jest na poziomie zerowym.
Jakiś czas temu zaczęło mi wywalać bluescreena, ale bardzo rzadko.
Oczywiście olalem temat (Polak mądry po szkodzie)
W pewnym momencie komputer przestał się włączać, wyświetlał mi się komunikat:
Bootmgr is corrupt. System cannot boot.
Poczytałem, pomyślałem, ściągnąłem plik windowsa na dysk zewnętrzny, przestawiłem boot sequence tak, żeby dane z dysku były pierwsze w kolejce.
No ogółem cud, działało wszystko, (zajęło mi to jakieś 3h ale mniejsza)
Ustawiłem sobie wszystko do grania, kierownice, głośniki, zadowolony odpalam gierkę No i nagle wszystko się sypie.
Gra wywala, ale komputer niby śmiga
Pomyślałem ze może zainstaluje sterowniki karty graficznej nowe, pobieram z apki nvidii najnowsze, ale błąd instalacji, kaputt.
A potem same old story, bluescreen za bluescreenem, próbowałem wyzerować komputer do ustawień fabrycznych ale nawet to mi nie działa, umiera w fazie przygotowania.
Po drodze wyskoczyła jeszcze jakaś wiadomość ze czegoś brakuje w bibliotece plików Windows.
Siedzę teraz przed biosem (MSI Click BIOS), i nie wiem co robić.
Plik instalacyjny windowsa 10 mam na dysku, dysk podpięty, ale robić drugi raz to samo i oczekiwać innych efektów chyba nie ma sensu.
Byłby ktoś w stanie pomoc z tym tematem?
#informatyka #komputery #pomocy
  • 22