Wpis z mikrobloga

widziałeś jakąś z tych analiz z jego nazwiskiem ? xD


@WiesniakzPowolania:

Nie, ponieważ nie siedzę głęboko w tym temacie.
Napisałem Ci już, że jedyne doświadczenie jakie mam, to granie w WoT'a. Nawet byłem w tym dobry i dostałem się do FAME :D

Teraz zainteresowałem się (jak każdy) ze względu na Ukrainę. To oczywiste...

A skoro czołowi „eksperci" mają odmienne (przeciwne) opinie dotyczące konkretnych zagadnień, to chyba powinni skonfrontować swoje przemyślenia!

Rozumiem
No ale skoro Wolski nie ma jaj by w imię... (zabrzmi to górnolotnie) wyższego dobra, przedyskutować sprawy – chyba najważniejsze z punktu widzenia istnienia państwa, czyli bezpieczeństwa... to pozostaje mi jedynie mały hejcik na wykopie ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Thorrand: trzeba być bardzo złej wiary, żeby powtarzać tezy o strachu przed konfrontacją, kiedy przyczyny jej braku były wyjaśniane dziesiątki razy.

W bezpośredniej konfrontacji nie ma jak zaczerpnąć
W bezpośredniej konfrontacji nie ma jak zaczerpnąć do źródła, liczy się erystyka, charyzma i sposób manipulacji widownią - tutaj akurat JB jako prawnik ma znaczącą przewagę, ale w żaden sposób nie przekłada się na czyjąkolwiek rację.


@malinq: I kto miałby ocenić kto wyszedł zwycięsko z debaty? Vox populi? Bartosiak dochował się przez lata wiernych fanów, ba wręcz fanatyków czasami, i jak miałby startować do niego nerd zapatrzony w liczby z kalkulatorem
Masz rację. Bez sensu o tym rozmawiać


@Thorrand: pewnie ze bez sensu. Co by to miało dać? 3/4 polaków jak nie wiecej ma wiedzę na tematy wojskowości na poziomie 2WŚ. Mało kto poza pasjonatami zdaje sobie sprawę jak technika zmieniła realia prowadzenia konfliktów zbrojnych. To samo było z Caracalami. Narobiło sie ekspertów za koszyk gruszek i w efekcie #!$%@? jeden z lepiej przeprowadzonych przetargów na bardzo dobre maszyny.
I kto miałby ocenić kto wyszedł zwycięsko z debaty? Vox populi? Bartosiak dochował się przez lata wiernych fanów, ba wręcz fanatyków czasami, i jak miałby startować do niego nerd zapatrzony w liczby z kalkulatorem w dłoni?


@WH40K: dokładnie o tym napisałem.
@Thorrand:
Ma rację. Jakby wszystko zależało od chłodnych kalkulacji to wojna na pewno by miała inny przebieg. Lub Rosja nawet by do niej nie przystąpiła przewidując co się stanie.
Liczy się wiele innych zmiennych. Propaganda, psychologia, morale, sojusze, gospodarka, ekonomia, demografia i masa innych.
To czy jeden czołg ma 50mm pancerza więcej od innego tak naprawdę nie jest zbyt ważne. I Bartosiak ma rację snując wizje o tych satelitach czy wojnie
@tos-1_buratino:

Dlatego napisałem wcześniej wyraźnie, że... ostatnio Bartosiaka aż miło posłuchać, ponieważ zrewidował swoje poglądy na temat niektórych (konkretnych) aspektów i tak naprawdę włączając Bartosiaka czy Wolskiego (z tych ostatnich wywiadów na H.R.) to... otrzymujesz ten sam obraz ¯\_(ツ)_/¯
@Thorrand: moze zamiast sluchac bartosiaka czy innych specow wojskowych (wszyscy!) ktorzy sie skompromitowali w szacowaniu sily wojskowej rosji lepiej posluchac ukrainskich dowdcow wojskowych, bo oni chyba wiedza co dziala a co nie, i jak ta wojna/operacja specjalna wyglada?
@grypa-grypowska:

Myślisz, że dowódcy Ukraińscy przed rozpoczęciem wojny, trafnie ocenili siłę armii Rosyjskiej? :)

Nie sądzę. Przeciwnie – gdyby analizy były trafne, to cały ten „rajd" rusków, wyglądałby zupełnie inaczej ¯\(ツ)_/¯ Nie byłoby wielokilometrowych kolumn. Nie byłoby prób szarżowania na Kijów itd. A wiesz czemu? Bo na etapie wjazdu do miasta, zostaliby zniszczeni ¯\(ツ)_/¯

Błędy w dowodzeniu na pewno tam są. Nie widzę „spektakularnej" przewagi Ukraińców nad Rosjanami.