Wpis z mikrobloga

Czy jako kierowca mam obowiązek ustąpić pierwszeństwa na przejściu dla pieszych rowerzyście, który nie zszedł z roweru, tylko podjeżdża na przejście?

Ostatnio miałem taką sytuację i olałem ustąpienie. obok jechał radiowóz i na ten widok od razu włączyli bomby, ale po chwili je wyłączyli, więc zakładam, że albo odruch, albo jeden policjant ogarnął drugiego, ale tak tylko mi się wydaje, więc wole się upewnić. Jak dla mnie nie muszę, bo jadący rowerzysta to pojazd, a nie pieszy, ale lepiej zapytać ;). To jak to waszym zdaniem, eksperci jest?

#policja #ruchdrogowy #przepisydrogowe
qwerss - Czy jako kierowca mam obowiązek ustąpić pierwszeństwa na przejściu dla piesz...

źródło: comment_1658177109ySSQvN8eOwUlKbbidpp7V7.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
@qwerss: musisz, nawet jak rowerzysta łamie prawo to na końcu sąd przyklepie, że powinieneś odpuścić. Chyba, że oczywiście rowerzysta wypadł z krzaków, ale wtedy to zupełnie inna sytuacja
  • Odpowiedz
@qwerss: na przejściu rowerzysta ma prowadzić rower, chyba że jest wydzielony pas drogi dla roweru (czerwony pas) to traktujesz to jako ustąp pierwszeństwa, zawsze, ale musisz upewniać się w lusterkach czy jakiś jednoślad nie leci cobyś mu krzywdy nie zrobił przy skręcie ;)
  • Odpowiedz
  • 1
@powaznyczlowiek: Ale jest na to jakaś podstawa prawna? Bo jeśli jest przejście dla pieszych, to muszę ustąpić pieszemu, a nie pojazdowi. Na jakiej podstawie miałbym być za to ukarany?
  • Odpowiedz
  • 0
@BonerBogdan: No jak dla mnie to nawet jak wjeżdża z lewej strony i jest na przejściu to nie muszę, bowiem nie jest on pieszym tyko pojazdem, wiec nie ma prawa znaleźć się na przejściu.
  • Odpowiedz
@qwerss: nie musisz ale wielu ustepuje, mi sie nigdy z rowera nie chce schodzić na przejściu i staje daleko od przejścia i czekam aż wszyscy przejadą ale mimo to praktycznie zawsze się auto zatrzyma
  • Odpowiedz
Czy jako kierowca mam obowiązek ustąpić pierwszeństwa na przejściu dla pieszych rowerzyście,


@qwerss: Nie #!$%@?, masz obowiązek go rozjechać.
Co innego kogo będzie wina, ale nie mow: "czy mam obowiązek ustąpic".
  • Odpowiedz