Wpis z mikrobloga

Czy jako kierowca mam obowiązek ustąpić pierwszeństwa na przejściu dla pieszych rowerzyście, który nie zszedł z roweru, tylko podjeżdża na przejście?

Ostatnio miałem taką sytuację i olałem ustąpienie. obok jechał radiowóz i na ten widok od razu włączyli bomby, ale po chwili je wyłączyli, więc zakładam, że albo odruch, albo jeden policjant ogarnął drugiego, ale tak tylko mi się wydaje, więc wole się upewnić. Jak dla mnie nie muszę, bo jadący rowerzysta to pojazd, a nie pieszy, ale lepiej zapytać ;). To jak to waszym zdaniem, eksperci jest?

#policja #ruchdrogowy #przepisydrogowe
Pobierz qwerss - Czy jako kierowca mam obowiązek ustąpić pierwszeństwa na przejściu dla piesz...
źródło: comment_1658177109ySSQvN8eOwUlKbbidpp7V7.jpg
  • 42
@qwerss: Na przejsciu masz ustapic pieszym.

Rowerzysta ma zejsc z roweru i go przeprowadzic.

Jest jednak jeden haczyk.

Dziecko do lat 10 na rowerze jest traktowane jako pieszy wiec sam sbie odpowiedz co w takiej sytuacji.

Z dzieckiem do lat 10 opiekun moze jechac po chodniku. Nie wyobrazam sobie sytuacji gdzie dzieciak moze przejechac a rodzic musi zejsc. Ale oczywiscie ustawodawca zapomnial o takim drobnym szczegole :P

BTW nawet w takiej
@BonerBogdan: No jak dla mnie to nawet jak wjeżdża z lewej strony i jest na przejściu to nie muszę, bowiem nie jest on pieszym tyko pojazdem, wiec nie ma prawa znaleźć się na przejściu.
@qwerss: nie musisz ale wielu ustepuje, mi sie nigdy z rowera nie chce schodzić na przejściu i staje daleko od przejścia i czekam aż wszyscy przejadą ale mimo to praktycznie zawsze się auto zatrzyma