Wpis z mikrobloga

@vismaiorr: nie znajdzie sie w rodzinie narodow europejskich z zupelnie innych powodów. kolejny 40 milionowy naród do okiełznania i utrzymywania. juz zaluja ze jest Polska i chcą veto zlikwidowac. Banderowców to w EU mają w dupie. Z putinem nie ma problemu robić interesy a będa sie przejmowac debilem sprzed 100 lat. dajcie spokoj.
@shmatshiage: takich przykładów można mnożyć, była ostatnio jakaś głośna afera, ale nie pamiętam z kim grali.
eu (w szczególności rumunia wegry i polska) nie będzie mieć tego w dupie, niemcy mogą tą kartą grać w zależności czy im sie ojro zgadza. tym bardziej ze flagi upa są zakazane przez fifa i uefa. ja rozumiem, że teraz jest hype i trzeba im pomagać, ale mocno bym sie zdziwił gdyby cywilizowane kraje ich
@vismaiorr: naprawde uważasz ze tam sa jakies wartosci inne niż pieniądz? Jezeli niemiecka gospodarka ma dzieki temu byc wiodąca w europie to sie przyjmie. Problemem jest ze duze narody sa faworyzowane w europarlamencie. Nie potrzebuja przeciwwagi dla niemiec i francji. Moze za szumne slowo przeciwwagi, ale duzo ciezej sie takie cos kontroluje. Myslisz ze Turcja nie jest w uni dlatego ze nie uznają ludobójstwa Ormian?
@shmatshiage: ale ja sie z tobą zgadzam w zupełności w tej materii. po prostu aktualnie nie widze co mogła by zaproponować ukrainia, żeby wejść z tym szajsem do ue. Turcja ma największą armie lądową w ue. Ja to sie dziwie, że świat tak ochoczo pomaga ukrainie, albo nawet nie tyle pomaga co osłabia rosje. umówmy sie ukrainia to Bangladesz europy nie bez powodu zagraniczne firmy w szczególności Polskie bały sie tam
@shmatshiage: ta dyskusja jest jałowa, bo to fantasmagoria mówić o ukrainie w eu która jest w stanie wojny. przed wojną jej nie chcieli, to w trakcie i po wojnie będą chcieli ?. ( ͡° ͜ʖ ͡°) natomiast trzeba przypominać tego typu sprawy, ponieważ "auschwitz nie spadło z nieba". a granicznie z sąsiadem który buduje kraj na chorej ideologii nigdy nie prowadziło do niczego dobrego. mamy tego skutki