Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem #budownictwo Budowlane Mirki, mam pytanie: Obserwuje inwestycje z rynku pierwotnego (mieszkanie) bardzo podoba mi się lokalizacja, cena też jest akceptowalna - natomiast sugerowany przez dewelopera układ pomieszczeń jest dość kiepski (chodzi o kuchnie).
Czy uważacie że jest możliwe (ekonomicznie i praktycznie) jest przeniesienie kuchni do salonu tak jak zaznaczylem strzalka? Pytam ze względu na potencjalne problemy z podłączenie do kanalizacji, wody, komina

PS. Pomieszczenie które powstanie z kuchni chciałbym zaadoptować jako biuro do pracy zdalnej
Atryu - #budujzwykopem #budownictwo Budowlane Mirki, mam pytanie: Obserwuje inwestycj...

źródło: comment_1658122138XVouB9RjZS6x30G2vKLf1k.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Atryu: Możliwe jak najbardziej ja tak zrobiłem u siebie a pomiędzy salonem a kuchnia miałem jeszcze łazienkę więc wentylację trzeba było ciągnąć sufitem w łazience, dzięki temu mam dodatkowy pokój w mieszkaniu.
  • Odpowiedz
@Atryu: znajomy od którego wynajmowałem mieszkanie zrobił taką przeróbkę, z wodą jakoś dał radę, ale z wentylacją to jest kaszana na maxa. Niby zyskał jeden pokój, ale przy protestach wspólnoty (która nie zgodziła się na taką zmianę w instalacjach i między innymi przeniesienie licznika), skończył z wystającym licznikiem w pokoju i kuchnią z skopana wentylacją (albo raczej praktycznie bez wentylacji - bo jest tam jakiś mechaniczny wyciąg, ale niestety nie daje
  • Odpowiedz
@Atryu: na bank będzie problem - skończy się sufitem podwieszanym i podnoszeniem podłogi o 20cm, a na końcu i tak gównianie to będzie działać

Zresztą w tym salonie i tak na to nie ma miejsca - 3.90m odjąć blaty 60cm, 80-100cm na komunikację i jeszcze jakiś stolik to zamiast kanapy możesz sobie wstawić fotel ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Atryu: wodę i kanalizacja pociagniesz pod oknem po ścianach, tylko pewnie będzie to niezgodne z gwarancją. Możesz też pogadać z deweloperem że chciał byś taka zmianę i jak budynek się buduje to powinni to ogarnąć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Atryu: zosatwilbym tak jak jest tylko bym wywalił ściankę działowa. Na zaoszczędzonym miejscu zorganizowlbym przestrzeń biurową. Ikea może Ci coś podpowiedzieć, czasem mają dobre pomysły (i meble) to aranżacji małych mieszkań.
  • Odpowiedz
@Poldek0000: To tez ma sens, jednak po doświadczeniach pracy zdalnej (juz wiele lat) wiem że jeśli chcemy zachować wydajność i spokój potrzebne jest dedykowane zamykane pomieszczenie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Atryu: imho to 2gie z dwoma pokojami lepsze (i bardziej na przyszłość - chceszz dzieci, albo wynajem i masz 3 pokoje do wynajęcia xd).
2gie pietro jest spoko.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Atryu: dla mnie to idealne mieszkanko, strasznie mnie denerwuje, że nowe mieszkania robią prawie tylko z aneksem, wszystko w salonie przesiąka smrodem ze smażenia.
Jedynie miejsca na szafę brakuje przy wejściu
  • Odpowiedz