Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wkurza mnie jak inni ludzie - szczególnie kobiety - jarają się tym, że ktoś coś robi / coś potrafi. Pamiętam jak moja głupia siostra kiedyś oglądała walkę zapaśników w TV i gadała, jacy to oni zdolni, że tak potrafią rzucić przeciwnikiem itp. Niedobrze mi się robiło, bo może ja tak nie potrafię, ale tylko dlatego, że się tego od dziecka nie uczyłem. Jakbym od piątego roku życia chodził na zapasy to też bym takiemu olimpijczykowi wklepał na macie, więc nie wiem, czym tu się podniecać. Znajoma z pracy kiedyś się przechwalała, że była ze swoim kochasiem na koncercie absolwentów Akademii Muzycznej i też się podniecała tym, jak to oni pięknie grają na tych swoich fujarkach. To także mnie śmieszyło, bo ja może i nie gram na żadnym instrumencie, ale nie dlatego, że jestem cepem, który by nie ogarnął jak szarpać za struny tylko po prostu nigdy się tego nie uczyłem. Jakbym się uczył to pewnie też bym grał tak jak oni. A piszę to wyznanie, bo wczoraj dobiła mnie moja matka i to mocno. Oglądała w TV jeden z tych swoich głupich programów o chorobach i urazach i pokazywali jak jacyś amerykańscy chirurdzy przeszczepili twarz kobiecie, którą pogryzł pies. Matka się popłakała i nawijała, że tacy lekarze to muszą mieć prawdziwy talent. Bredziła nawet o jakimś darze od Boga. A tu przecież jest dokładnie tak samo. Ja może i nie przeszczepię twarzy, ale nie dlatego, że jestem na to za tępy. Nie zrobię tego, bo nikt mnie nie nauczył jak przeprowadzić taką operację. Jakbym skończył medycynę a potem specjalizację z chirurgii twarzowo-szczękowej to też bym umiał robić takie zabiegi. Szkoda, że żadna z tych drogich pań nie zauważyła dość ważnej rzeczy. A mianowicie, że wspomniany lekarz byłby pewnie beznadziejny na macie, zapaśnik pewnie byłby żałosnym skrzypkiem, a grajkowie po Akademii Muzycznej na pewno popełniliby mnóstwo błędów, gdyby próbowali przeszczepić komuś twarz.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62d42c95bb3ff8883ce08236
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 11
RadosnaKrowa: ale jesteś odklejony chłopie jak myślisz żebyś natłukł olimpijczykowi, gdybyś tylko trenował od dziecka
są tysiące dzeiciaków ,którzy trenowali od małego i nic nie osiągnęli
tak samo ze szkołą muzyczną ile dzieciaków idzie do SM I stopnia a ilu dotrwa do końca studiów na AM? Mały procent
z tymi chirurgami to już poleciełeś trzeba było skończyć medycynę i iść na specjalizację a nie teraz się wymądrzać
masz takie ego, że
jarają się tym, że ktoś coś robi / coś potrafi.


@AnonimoweMirkoWyznania: to super że są tacy ludzie, bo większość obecnie jara się tym co ktoś kupił a nie tym co potrafi

jakbym

gdybym

byłbym


nie chodziłeś, nie robiłeś, nie uczyłeś się -> nie jesteś, nie będziesz

Wytrwałość i konsekwencja w działaniu to cechy jak najbardziej godne pochwały a rzadko spotykane i dlatego wzbudzają podziw.
x: Nie rozumiem, czemu odbierasz ludziom prawo do podziwiania kogoś za umiejętności. Sztuką jest zostać chirurgiem, a jeszcze większą sztuką - przeszczepić twarz komuś tak, by blizny były jak najmniejsze, tego nie potrafi każdy chirurg.
Gdyby babcia miała wąsy, to by była dziadkiem - nie szkoliłeś się, nie uczyłeś, nie ćwiczyłeś, więc Twój poziom nie będzie taki jak ich. Zapasy od piątego roku życia nie dałyby Ci gwarancji światowego poziomu -
@AnonimoweMirkoWyznania a na co ty poświęciłeś swój czas żeby teraz spijać śmietankę że swoich osiągnięć ?
Bardzo ciężko się jest na czymś skupić i codziennie się uczyć, wałkować żeby na końcu być w czymś dobrym.
Też chcesz być podziwiany ? To zacznij pracować nad tym. Małymi krokami, codziennie a za kilka lat tobie ludzie powiedzą : wow anon ale ty pieczesz ciasta, wklejasz modele, rysujesz, programujesz etc.
Zacznij już i dasz radę