Wpis z mikrobloga

Od wczoraj mam #tegierozkminy które rozpoczął jakiś komiks na mirko wrzucony - z kolejkami do teleportu. Przecież gdyby teleportacja ludzi i przedmiotów stała się możliwa, byłaby dostępna i praktycznie bezkosztowa, to świat by się wywrócił do góry nogami.

- Z miejsca zwijają się linie lotnicze, koleje, transport drogowy.

- W ogóle drogi stają się praktycznie niepotrzebne.

- Co za tym idzie, zapotrzebowanie na paliwa też praktycznie umiera.

- Cena ropy spada na łeb, zwijają się rafinerie, szejkowie kombinują co zrobić. Koncerny motoryzacyjne zamykają fabryki.

- Solidarna Polska i SLD chcą zakazu teleportacji, żeby bezrobocie nie skoczyło do 50%. I tak skacze. Chcą wprowadzenia bezwarunkowego dochodu podstawowego.

- W SKLEPACH CENY OBNIŻONE O 100% - transport czegokolwiek ma praktycznie zerowy koszt, więc ceny lecą w dół.

- Można mieszkać gdzie się chce, ceny mieszkań/działek/domów uzależniają się od atrakcyjności miejsca, przewrót na rynku mieszkaniowym - dom w ładnej wsi będzie droższy niż duże mieszkanie w centrum miasta.

Co jeszcze? Czy powstał jakiś film/książka która przedstawia taką wizję?

#futuryzm #sciencefiction #teleportacja
  • 6
@Marmite: Dlatego zaznaczyłem, że musi być tania, żeby tak się stało :)

@viruzzet: W sejfie portalu nie byłoby, ale byłby pewnie w banku. To też kwestia o której myślałem - np. Islandia miałaby portal dla turystów, oficjalny, z limitowaną liczbą wejść, byłby płatny (utrzymaliby swoje limity turystów). Musiałyby powstać pirackie portale do nielegalnego zwiedzania.