Wpis z mikrobloga

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jakim cudem na tej aukcji Macbooki M1 2020 są wystawione za 3k jako przedsprzedaż z wysyłką od 11 listopada?
Skąd oni je biorą? Takie aukcje są legit? Nie ukrywam, że cena kusząca, jednak trzeba trochę poczekać. Gdybym miał pewność to bym kupował, ale zastanawiam się, czy to nie jest jakiś scam (?).
Co sądzicie? Kupował ktoś z was kiedyś na aukcji tego typu takiego Maca i wszystko zakończyło się szczęśliwie?
Proszę wasze opinie/doświadczenia miraski (ʘʘ)

#mac #macbook #apple #iphone #laptopy
  • 13
po tym okresie mija ci:
możliwość wystawienia komentarza
możliwość cofnięcia płatności chargeback
spór z allegro

zostajesz z gównem w razie co
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@getin: Zlecałem chargeback 8 miesięcy po transakcji i zwrócili mi kasę. W PKO na infolinii powiedzieli, że nie ma terminu na takie operacje. Nie za bardzo chciało mi się wierzyć, ale kiedyś czytałem, że przy braku wykonania usługi jest 540 dni.
@zpue: zależy:

Maksymalny termin zgłoszenia zależy od powódów chargebacka. Może on wynieść 45, 60, 90, 120 i 540 dni od dnia wykonania transakcji. Zarówno procedura chargeback Mastercard jak i chargeback Visa wymaga od konsumenta przejścia tych samych kroków. Pierwszym z nich poinformowanie banku, który wydał naszą kartę płatniczą o chęci skorzystania z procedury chargeback. Możemy to zrobić osobiście, pisemnie lub przez infolinię.
@plawio: Nie wiem jak na innych aukcjach, ale ja kupiłem w lipcu 2021 roku od Car4VIP za 3045 zł, dostałem Macbooka w lutym, miesiąc opóźnienia, ale problemów innych nie było, więc legit. A skąd ma ten sprzęt i dlaczego wystawia go tak tanio? Nie mam pojęcia, mogę tylko potwierdzić, że przychodzi to co się zamawia XD