Wpis z mikrobloga

Boli mnie to co Niemcy zrobili z elektrowniami atomowymi. Sprzedali ideały za obiecane stołki w gazpromie. Mogliśmy korzystać z zielonej energii, działać na rzecz klimatu i rozwijać te technologie ale banda niemieckich dziadów wolała się sprzedać jak prostytutki. Za pieniądze i wpływy oddali to co było naszym wspólnym dobrem. Wspólnym bo niemiecka sieć elektryczna jest połączona z naszą, jak z resztą cała Europa. I jeszcze mają czelność mówić że gaz to zielona energia. Kto w to wierzy jest po prostu głupi. Teraz nie chcą wznowić ich działania bo boją się o swoją wiarygodność. Mam nadzieję że Niemcy jednak wstaną na nogi i rozliczą tych którzy do tego doprowadzili. Wszystkie prorosyjskie gady do sztumu. #niemcy #ukraina #wojna
  • 70
@Krzakol nie no bez przesady, zasługują na sprawiedliwość ale kara śmierci to przegięcie. Myślę że dużo gorszą karą było by publiczne rozliczenie ich działań i sąd. Tak żeby każdy widział co zrobili.
@DexterFromLab kary im nie wymierza ale cieszylbym sie z wypadku. Ktos kto dziala na szkodę całego kraju czy nawet wiekszej grupy ludzi nie ma wartosci w społeczeństwie. Publiczne rozliczenie bedzie pamietanie przez rok, a potem dyrektor w jakies spolce kolegi i dalej sielanka. Nie istnieje tego rodzaju odpowiedzialnosc :(
skoro ma zapasy węgla na setki lat


@analnedoznaniachomikasyfilityka: xDDDDDDDD
Te same zapasy węgla na setki lat, które są ukryte tak głęboko pod powierzchnią ziemi, że bardziej opłaca się węgiel z Australii przewieźć transportem morskim niż kupować krajowy?
Te same zapasy węgla, które na wolnym rynku kosztują po 3-4 kafle?
Ten sam węgiel, który w PGG można kupić jedynie w dwa dni w tygodniu, w dodatku nie mieć jednocześnie pewności kupna?

Jak
@DexterFromLab: ok rozumiem, że odpady się zakopuje, ale chyba nie można nazwać jej zieloną jeśli one istnieją?

Oraz, skąd teza, że mamy na 1000 lat. Mówisz o współczesnych technologiach? Mamy na tyle uranu żeby cały świat jechał na samych nuclearach przez tysiąc lat ciągłego wzrostu? Sam fakt że przy takim horyzoncie czasowym ciężko określić o ile wzrośnie zapotrzebowanie sprawia, że bardzo wątpię be to co piszesz.
ale chyba nie można nazwać jej zieloną jeśli one istnieją


@evilman_: To że jest coś zakopane głęboko pod ziemią w szczelnej puszcze(duże uproszczenie) nie powodujeże nie można nazwać atomu zieloną energią. Bo te odpady nie szkodzą.
No i najważniejsze żadna energia nie będzie w 100% zielona. Wyprodukowanie turbin wiatrowych nie jest zielone, wyprodukowanie turbin wodnych nie jest zielone, wyprodukowanie paneli słonecznych nie jest zielone itd.
@Mikka ocieplenie klimatu jest faktem potwierdzonym naukowo. Nikt poza szurami nie neguje tego faktu. Inna sprawą jest polityka walki ze zmianami klimatu która stała się doskonałym narzędziem mocarstw do uzyskiwania swoich celów czego doskonałym przykładem są Niemcy.

@little_muffin nie jestem ekspertem w tej dziedzinie żeby się wypowiadać, ale porównując sobie zyski do poniesionych kosztów atom to obecnie najbardziej opłacalna technologia wytwarzania energii elektrycznej.
@little_muffin: a wiesz, że nawet mi się nie chce na to #!$%@? odpisywać?
Ogarnij lepiej co bedzie "za 500 lat" jak nie przestaniemy pchać do ziemi nierozkładalnego włókna szklanego i kompozytów z turbin wiatrowych oraz innych śmieci z paneli PV, których lada chwila będziemy potrzebować w ilościach kosmicznych jeśli nie przesiądziemy się na źródła energii w rodzaju atomu.