Wpis z mikrobloga

Wow
Ogladam se jakis material na tvn24. jest o ukrainskiej armii a konkretnie artylerii.

No to jest jakis odlot.

Koles se kreci wajzlami i stosuje do polecen centrali.

Nie widzi w co celuje, nie wie w co trafia. Stosuje sie do polecen, ustawia swoja zabawke i odpala.
A potem slyszy "zniszczono 4 cele"

A on nawet tych celow nie widzial.

To jakas abstrakcja :)

#wojna #ukraina
  • 30
Wez se policz o ile nie trafisz na odleglosci kilku, kilkunastu a moze nawet kikudziesieciu kilometrow jak przesuniesz sie o 5 cm


@gorzki99: jest amunicja naprowadzana laserowo, pocisk najpierw leci inercyjnie w okolice celu, a na końcu manewruje na cel oświetlony laserem z drona
@gorzki99: a chyl. Tylko dziwi twoje zdziwienie: jesteśmy w stanie tak se policzyć żeby trafić rskietą w inną planetę, a ciebie dziwi, że armata trafia w cel kilkanaście kilometrów dalej. No i czasem orzecież nie trafia.
oczywiście że możesz, nikt ci tu nie zabrania


@prawda_w_moskwie: dzieki :)

to dalej bede twierdzil ze to technicznie calkiem niezle osiagniecie (z przyzwoitosci nie przytocze tu gdzie padaja rusie rakiety) trafic w cos czego sie nie widzi na odstawiw wytycznych.

Raz ze musisz sie do nich perfekcyjnie dostosowac a dwa ze te wytyczne musza uwzgledniac duzo zmiennych.
@prawda_w_moskwie: Serio jak dla mnie to mega technicze wow.

Dostajesz telefon/smsa/wiadomosc na whatsupie czy cokolwiek innego: "ustaw lufe zabwki na 40 stopni i odpal" A potem slyszysz ze trafiles czolga 40 km dalej.

No ale Twoja zabawka mogla sie presunac bo padalo i inne takie. i do tego mam szacun. Uwzgledninie tylu zmiennych i jak to zrobisz to koles podchodzi, kreci korbkami, ciagnie za costam i 40 km dalej czolg idzie
Pocisk ma kamerę i "widzi" wskazywany cel i sam się na niego kieruje


@SpalaczBenzyny: OK zasade dzialania rozumiem. Wiem ze samoloty maja "rakiety" kierowane itp.

Te pociski do tej "armaty" jednak nie wygladaly mi na takie z kamera :) Wygadaly mi na starsze odemnie a swoje lata juz mam :P

Inny rodzaj to celowanie takie zwykłe oraz wizualna ocena z drona gdzie spadł pocisk i nanoszenie poprawek aby kolejny spadł 50