Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Sam już nie wiem..
Warto przejść teraz na stałą 9%?
Mamy kredyt 600k na zmiennej z marżą 2,4, WIBOR 6M. Jeszcze nie poszła ostatnia transza więc póki co mamy do zapłaty same odsetki 2600 ale sobie nadpłacamy powoli. Ostatnia transza przewidywana pod koniec roku.
Na stałej rata to będzie jakieś 5200 (przy pełnym kredycie).
Nasz miesięczny przychód to ok 20k.
Jest sens pchać się na stałą czy nadpłacać ile wlezie i trzymać się zmiennej z zaciśniętymi zębami?
Jestem ekonomicznym debilem, dobrze że robota daje jakieś siano...

#kredythipoteczny

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62d155b83badb5d6227d5b4f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 3
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Wróżenie z fusów. Czy stopy pójdą w góre czy w dół? Jeden rabin powie tak, drugi powie nie. Więc możesz rzucać monetą.

Ale możesz sobie odpowiedzieć na pytanie czy lubisz ryzyko czy nie?

Jak nie to idź w stałe. Jak spadnie to najwyżej refinansujesz kredyt w innym banku po nowej stawce. Dodatkowo, jeżeli przy zmianie jesteś w stanie spłacać ten kredyt na luzie, to idąc w stałe kupujesz sobie spokój
  • Odpowiedz
Mam kredyt 355 tys, do spłaty pozostało 353, jest zblokowany na stałej stopie do marca 2029 na 5,75% (oprocentowanie 3,95 + marża 1,8). Rata miesięcznie 2100 zł, stanowi poniżej 20% miesięcznego budżetu - a zatem nie jest to jakiegoś bardzo duże obciążenie.

Czy bardziej opłacałoby się nadpłacić 7 razy (wątpię żeby rozpatrzyli ewentualny wniosek żeby załapać się już na sierpień) kredyt czy np. wrzucić te 7 x 2100 na IKO Toyotki żeby
  • Odpowiedz