Wpis z mikrobloga

Cześć, dostałem się na Mechanikę i Budowę Maszyn na AGH, ale mam nadzieję, że w drugiej turze dostanę się również na Elektronikę i Telekomunikację. Stąd moje pytanie, który kierunek jest bardziej opłacalny i łatwiejszy do ogarnięcia. Zdaję sobie sprawę, że każdy kierunek na uczelni technicznej to dużo nauki i pracy. Ostatni raz chemię i fizykę miałem w pierwszej klasie liceum, a na studia dostałem się z rozszerzoną matmą. Co bardziej polecacie?
#agh #aghrekrutacja #mibm #eit

Co polecacie?

  • Mechanika i Budowa Maszyn 14.5% (9)
  • Elektronika i Telekomunikacja 85.5% (53)

Oddanych głosów: 62

  • 19
@wholelottamobshit: nie wybieraj kierunku studiów po jego nazwie tylko zastanów się co chciałbyś robić po studiach, zbadaj rynek, zobacz czego wymagają firmy a następnie przeanalizuj kierunki studiów (programy, czy dużo jest gównoprzedmiotów itd). 90% moich znajomych po politechnikach (air mbm mechatronika, elektronika itd) i tak pracują w IT bo w innych gałęziach jest dramat
@garbaty33: patrzyłem na sylabusy obydwu kierunków i obydwa wydają się interesujące. Wiem również, że większego problemu ze znalezieniem pracy po ukończeniu nie będzie. Martwię się niestety słabymi opiniami dotyczącymi wydziału (WIMIR), na którym prowadzone są zajęcia z MiBM.
Wimir to temat rzeka, ogólnie polecam jeśli chcesz się nauczyć furę kompletnie niepotrzebnych, nieaktualnych rzeczy od prowadzących którzy albo mają kompletnie wydupcone na studentów i to co robią albo swój brak powodzenia na ścieżce normalnej kariery zawodowej odbijają na studentach ¯\_(ツ)_/¯
Wiadomo są też spoko prowadzący ale oni są w znacznej mniejszości.
Ja osobiście musiałem brać dziekankę na 3 roku bo typ miesiąc przed sesją odmówił sprawdzenia mojego projektu. Z niektórych przedmiotów
@Ysgra: jestem przyszykowany na mocny #!$%@?, ale wydaję mi się, że na większości kierunków technicznych będzie tak samo trudno. Zrezygnowałem z MiBM na AGHu ze względu na złe opinie na temat WIMIRu. Z ciekawości, na jaką uczelnię chodzisz?