Wpis z mikrobloga

@karta_z_debetem może się pomylić ale jeszcze nie spotkałem się z tak rażąca pomyłka. Weź pod uwagę, że gość robi wycenę zapewne metoda porównawcza i przy wykorzystaniu określonej metodologii a nie metoda na oko, jak dobrzy doradcy dookoła Ciebie.

W jakim celu ta wycena była robiona?
@karta_z_debetem: xD to niech sobie twierdzą.

rzeczoznawca sporządza operat szacunkowy zgodnie ze sztuką (jak dokładnie tam to robi, to nie pamiętam. Nigdy nie chciało mi się czytać tej książki od dechy do dechy). No chyba, że wziąłeś sobie jakąś gówno wycenę nie wiadomo od kogo.

A z doświadczenia powiem, że nieruchomości są zazwyczaj sprzedawane po cenie niższej niż oszacowana.
@karta_z_debetem

jeśli działka nie ma warunków zabudowy albo w planie jest jako jakiś dziwny twór - to możliwe, że mógł tak wycenić.
jeśli to jest pole rolne i wszystko w okół pole to pewnie się jebnął ale jeśli to coś z zabudową to....kwestia interpretacji.
może nie wiem, taki rzeczoznawca podjął informację, że do działki nie da się podłączyć wodociągu albo gmina tego nie planuje przez najbliższe 10 lat..., może jest w ewidencji
@hifiglator
@karta_z_debetem swoją droga bo gdzieś mam feedback do ludzi w tych sprawach, słyszałem historię że pani miała taki budynek po babci, no ale na drugiej części działki tam z 10-12 arów żeby postawić nowy jednorodzinny przy zachowaniu starego - to nie wiem z którego paragrafu, ale sprawa się zakończyła tak, że nic tam nie mogła zrobić bo nowy budynek by zaburzał harmonię miejsca etc. Ja bym wydzielił działkę z art 95
@karta_z_debetem: wycenę Ci zrobił z transakcyjnych jak piszesz - pytanie co brał do porównania. Też z taką zabudową? Bo obok mnie np. sprzedawali inwestycyjna pod park handlowy. Cena transakcyjna wyszła 35% niżej od ofertowej ze względu na konieczność wyburzenia właśnie dwóch starych budynków, likwidacji sadu, wycięcia drzew itd.
@karta_z_debetem no ok. To wystaw za te 200% jeżeli uważasz że tyle warta.

Jedyne na co bym zwrócił uwagę to nieruchomości jakie wzięto pod uwagę przy porównaniu i czy przyjęto odpowiednią wagę poszczególnych wskaźników.

Tyle.