Wpis z mikrobloga

@Viking-: Teraz przeczytałem etykietę, niech ich szlak... Odstawiłem aspartam i inne słodziki miesiąc temu, nie spodziewałem się że zaprawili to słodzikami, co za dziady.
  • Odpowiedz
@qwerty7 ja generalnie rzadko piję mocniej słodzone napoje, ale jeśli mam wybierać między czymś co ma cukier i czymś co ma słodzik to zawsze wygra to pierwsze. Nie mam problemów z wagą, cukrzycą czy innymi pierdołami więc jak staje przed wyborem to wybieram smak
  • Odpowiedz
@Viking-: Jeśli pije się to rzadko to puszka takiego napoju pełnego cukru i kofeiny dobrze robi na pobudzenie.
Raz na jakieś 2-3 miesiące, gdy pogoda się paskudna i nie mogę się rozbudzić to kupuję sobie puszkę pepsi i faktycznie nieźle stawia na nogi.
Ale i tak wyciskam do tego sok z połowy cytryny, bo inaczej jest za słodkie...
  • Odpowiedz
@paramyksowiroza no jest słodkie jak cholera, ale moje kubki smakowe nie potrafią zaakceptować słodzików. Inna sprawa, że niezależnie od diety i tak trzymam się nieco powyżej granicy niedowagi więc nawet kilka takich puszek dziennie by mi krzywdy większej nie zrobiło.

Jako ciekawostka. W Szkocji zrobili jakie płyny najlepiej nawadniają i taka cola jest wyżej od wody (najlepiej wypadło półtłuste mleko).
  • Odpowiedz
@Viking-: Słodziki w większości napojów to zdecydowanie jakaś pomyłka smakowa.
Nie dziwię się że je wprowadzili bo to dobrze robi na PR, no i pewnie wiele osób przerzuciło się na te mniej kaloryczne alternatywy, ale ja również nie jestem w stanie tego pić.
  • Odpowiedz
@lajsta77 jeśli nie masz zdiagnozowanego uczulenia to nietolerancję laktozy da się zwalczyć samemu, ale nikt o tym nie mówi bo lepiej finansowo wychodzi sprzedawać ludziom tabletki
  • Odpowiedz
@lajsta77 wystarczy zacząć pić mleko w niewielkich ilosciach. Na start 50ml będzie spoko. Z czasem zwiększasz dawki i potem nie masz niespodzianek, że się obsrasz
  • Odpowiedz
@lajsta77 kurła człowieku. Ja cię nie zmuszam. Po prostu pokazuje możliwość dla chętnych. Ja na przykład lubię smak mleka. Nie pije go może regularnie, ale #!$%@? by mnie trafiał jakby każda szklanka kończyła się w kiblu. Nie chcesz to nie musisz, ale zwyczajnie wiedz, że możesz
  • Odpowiedz