Wpis z mikrobloga

@cezeter: Uwierzyłeś w prawacką propagandę na wykopie że mamy wielkie złoża węgla i tylko okrutna UE nam nie pozwala ich wydobywać. Tak naprawdę to są ale wydobycie jest z roku na rok coraz bardziej kosztowne, bo są to pokłady położone coraz głębiej i trudniej dostępne. I powinniśmy to pizgnąć już 10 lat temu i budować elektrownie atomowe. Ale po co, skoro zaraz krzyk że przecież węgiel mamy i palenie opon pod
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Garulf: no ale w UE są też polscy politycy, UE to nie 1 osoba. Do tego mamy przecież reprezentantów naszego kraju w szeregach unii, którzy dyplomacja powinni ograniczać negatywne efekty takich działań.
Do tego polskie elektronie przespały ostatnią dekadę i zamiast odchodzić od węgla i modernizować to przejadły kasę.

@asiajasiabasia: nie uwierzyłem, zapytałem co i jak. Wyczytałem że Polska to 96% europejskiego wydobycia węgla energetycznego. Ale podejrzewam, że nasi czempioni
@cezeter: nie odbieraj tego jako zarzutu. Wszyscy zostaliśmy mniej lub bardziej zmanipulowani w różnych tematach, w myśl zasady kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą. Będziesz widział wykopane artykuły pasujące do narracji, komentarze ludzi którzy nie mają pojęcia i powtarzają bzdury albo świadomie je powielają.
jaki sposób UE tak robi?


@cezeter: Nijak.

Niech mi ktoś wytłumaczy jak to jest, że mamy ogromne złoża węgla, a brakuje nam węgla?


@cezeter: Węgiel dzieli się na masę typów. W skrócie: węgiel kamienny to w istocie kilka róznych surowców o bardzo różnych właściwościach.

Do pieców w domach trzeba sypać dosyć konkretny typ węgla ("grzewczy"), do elektrowni to jak już zaprojektujesz - może być i byle gówno.

My wydobywamy w