Wpis z mikrobloga

@fillion: Właśnie niby przychodzi to do głowy od razu, ale zastanawiam się cyz są jakieś normy może do tego albo gotowe kodowanie/rozwiązanie. Docelowo chcę rozpoznawać takie kolory ze zdjęcia, a już sam sposób zrobienia zdjęcia mocno wpływa na wynik koloru w hexie. Niby są rozwiązania stosowanie do rezystorów, ale nic co działałoby dobrze i nadawało się do komercyjnego użycia.
Przecież jak jest inny na zdjęciu to nic dziwnego, że jest inny wynik.


@Moroder: kolor może być ten sam, wystarczy inne oświetlenie przez co mammy inny balans bieli przez co ma mamy inne kolory na focie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DywanTv: ogranicz skokowo do kilku kontrastowych odcieni i zestaw kilka kolorów obok siebie jako informacje dla zwiększenia rozmiaru całego przekazu. Dodatkowo jakaś suma kontrolna na koniec w monochromii może? Jeśli się nie zgadza, to algo odczytujący testuje skany z delikatnie nałożonymi filtrami i gdy suma kontrolna będzie się zgadzać, pokazuje zakodowaną informacje. Ale po co? QrCode myślę wystarcza.
@MostlyRenegade: @Sonaht: Myślałem żeby między każdym kolorem było białe pole, które służyłoby do wyznaczana jakiegoś liniowego gradientu zmiany balansu bieli, żeby następnie skorygować kolor i mieć poprawny odczyt.
Po co? Bo w firmie chcemy opracować coś takiego dla klientów. Ale wlanie możliwe ze użycie innego rodzaju znaczników niż kolorów będzie lepsze.