Wpis z mikrobloga

widzę, że kolega jest jeszcze kulinarną dziewicą i zna tylko proste smaki. Proszę się nie martwić to da się naprawić :*


@RZM_4: nie potrafię poważnie traktować ludzi, którzy dodają jajko do mielonego
  • Odpowiedz
@SaintWykopek: Standardowe i podstawowe przyprawy: sól, pieprz, sos Worcestershire, sporadycznie drobno skrojona cebula.

Kiedy przyjdzie mi ochota na urozmaicenie różne opcje dochodzą, np: pieprz cayenne lub świeża ostra papryczka, utarty parmezan/pecorino romano, rozgniecione orzechy nerkowca, odrobina cynamonu.

Generalnie, polecam eksperymentowanie z lekkim doprawieniem cynamonem słonych potraw; w sosie bolognese cynamon naprawdę "robi robotę".
  • Odpowiedz
@SaintWykopek: Zlecieli się #!$%@? kraftowi zjadacze burgerów po 60zl.
„Nie dam jajka! To nie mielone #!$%@?”
xDDDDDD
Burger to bieda zarcie, a ktoś Wam to wciska w wersji premium to mało się nie posracie xD
  • Odpowiedz
@Nosradamo

Nie to, że to dla mnie ktoś ważny, chciałem tylko pokazać, że jajko w burgerze to nie polacki wymyśl, a jest mnóstwo ludzi którzy twierdzą, że jest ok! Ja sam czasem dodam, czasem nie :). Sprawdzę Lópeza, dzięki!
  • Odpowiedz
@SaintWykopek: z największych udziwnień to robiłem bardzo drobno skrojony i przysmażony z bardzo drobno skrojoną cebulą boczek. I drobno skrojona natka pietruszki.

Lubiłem też zmielony kminek bardzo. Ale to są przykłady jak zrobić coś nowego :)

Klasyczny burger to pierz i sól już jak są niemal usmażone, wcześniej może czosnek i cebula (w proszku, bo to ma byc fast food).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SaintWykopek: poza standardowymi składnikami, jak sól, pieprz, czosnek, lubię też dodać drobno skrojony i podsmażony boczek, odrobinę tabasco (lubię na ostro), ale przede wszystkim żaden hamburger nie może się u mnie obyć bez kminu rzymskiego (znanego też jako kumin). Nadaje takiego charakterystycznego aromatu, zupełnie odmienia to danie. Spróbuj kiedyś, tylko nie dawaj go jakiś dużych ilości, bo jest bardzo aromatyczny. Ma być wyczuwalny, ale nie zabijać innych aromatów :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SaintWykopek: ja na pół kilo wołowiny oprócz soli pieprzu i musztardy daje 100 gram masła takiego miękkiego żeby się wyrobiło w mięso, kiedyś zobaczyłem jak ten ciepły doradca smaku tak robił i jest dużo ciekawszy smak i napewno bardziej soczysty burger
  • Odpowiedz