Wpis z mikrobloga

Kiedy mówię, że jestem komunistą ludzie mają przed oczami cipowatego lewaka, któremu marzy się powrót związku radzieckiego, Stalina u władzy albo tęczowego przygłupa anarcho-komunistę, który uwielbia dawać w żyłę w skłocie i gwałcić współtowarzyszki, by zaraz po tym zostać przeniesiony do innego kolektywu.

Jak bardzo się mylą!

Kiedy mówię komunizm, przed oczami mam utopijny, futurystyczny, transhumanistyczny świat, w którym ludzie na widok pieniądza uśmiechają się z politowaniem a jaskiniowców bredzących o własności prywatnej zamykają w placówce dla obłąkanych, którą odwiedzają turyści i śmieją się z nich, tak jak my dziś z januszy ustawiających parawany nad Bałtykiem. Każda jednostka wiedzie szczęśliwe życie korzystając z wypracowanych przez społeczeństwo dóbr i daje z siebie wszystko, by dołożyć kolejną cegiełkę do budowania wspaniałej, socjalistycznej utopii. Utopii, w której pojęcie płci jest równoważne z twierdzeniem jakoby kobieta zachodziła w ciążę od wilgotnych wiatrów. Utopii, w której nad całą planetą czuwa sztuczna inteligencja skutecznie realizująca założenia Światowego Komitetu Planowania. Na cały ten piękny świat ze szczytu wieży pałacu w stolicy Nowego Świata, swoim ojcowskim wzrokiem spogląda uśmiechnięty Jarosław Kaczyński. Jego silna, aczkolwiek pełna ciepła i miłości dłoń spoczywa na głowie jego kociska.

Widzisz, Czaruś, udało się. Tym razem naprawdę się udało. . .

#socjalizm #komunizm #antykapitalizm
Gwendeith - Kiedy mówię, że jestem komunistą ludzie mają przed oczami cipowatego lewa...

źródło: comment_1657728558GqCxiVNPuypbMmrvgt9IBe.jpg

Pobierz
  • 11
@Gwendeith

UTOPIA

to pomysł nie do zrealizowania, piękna i nierealna idea.

Dotyczy społeczeństwa: wielkie utopie, zakładające powszechną szczęśliwość, wywołały sporo nieszczęść, inne popychają świat naprzód (jeśli on toczy się naprzód). Drobnych mrzonek nie nazywajmy utopiami.

Jerzy Bralczyk
@Gwendeith:

w którym ludzie na widok pieniądza uśmiechają się z politowaniem a jaskiniowców bredzących o własności prywatnej zamykają w placówce dla obłąkanych

Zrezygnowanie z pieniądza i własności prywatnej do jest powrót do czasów jaskiniowców a nie progres ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kiedy mówię, że jestem komunistą ludzie mają przed oczami cipowatego lewaka, któremu marzy się powrót związku radzieckiego, Stalina u władzy


@Gwendeith: To ciekawe czemu razem z 4d zaprzeczacie prawdzie historycznej i negujecie zbrodnie radzieckie

Utopii, w której pojęcie płci jest równoważne z twierdzeniem jakoby kobieta zachodziła w ciążę od wilgotnych wiatrów.


xD?
Kaktus80 - >Kiedy mówię, że jestem komunistą ludzie mają przed oczami cipowatego lewa...

źródło: comment_1657786149tFnaxd0MRXiJm14JE5TGKD.jpg

Pobierz