Wpis z mikrobloga

Czy do 4060/4070 wystarczy 850W czy już potrzebne będzie przynajmniej 1000W


@Baron_von_Koch:
Jeśli wiesz, że będziesz kupował max 4070 to 850w dobrej klasy da radę, ale jeśli planujesz kupować coś wyżej to rozważ coś mocniejszego.
Nvidia i AMD mają problemy z chwilowymi skokami napięcia i słabsze PSU się będą wyłączać (jeśli zadziałają zabezpieczenia).
Wyżej wymieniona 3080 ma nieco ponad 300W, ale kiedy recenzenci mierzą to chwilowe skoki są do ponad 500W.
@Baron_von_Koch: ja chyba oleję te generację, niech sobie te porażki piekarnicze wsadzą tam gdzie cienie nie sięgają ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jak nie będzie karty która przy 200-220W zrobi 1,5-1,6x pefromance 3060ti/3070/6700xt to niech sami się z tym bujają, jak chcę kartę very cool very quiet, a nie odrzutowca zasilanego elektrownią. Może AMD się to uda, bo obiecują 50+ wzrost wydajności na wat
@Baron_von_Koch: to nie takie proste generalnie

Polecam te video: https://m.youtube.com/watch?v=wnRyyCsuHFQ

Obecne karty sa troche nadgorliwe w poborze pradu a rtx40 ma wcale nie byc lepszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja sam mam 750w na 3070 + 5600x i jakos nie mialem problemow, ale w sumie przypadkowo kupilem tak mocny zasilacz bo akurat kosztowal podobnie do 650w ktory planowalem. Zapewne lekki undervolting 3070 zeby bylo ciszej tez pewnie