Wpis z mikrobloga

Przy całych cenach paliwa itd. to bym się zastanowił czy nie lepiej wydać 150zł na wszystkie winiety (CZ,SK,HU) i mieć z bani. Trasa prawie 2h szybciej autostradami, bezstresowa trasa, wszystkie winiety można kupić online przez strony rządowe danych krajów ( ͡ ͜ʖ ͡)
@winsxspl a kto mówi by pędzić autostradą 140km/h. Jechałem w tym roku tą trasę i stwierdziłem że pojadę ekonomicznie. Całość trasy średnia ~110km/h. Samochód z silnikiem 1.2 TSI zapakowany w 4 osoby spalał koło 4.0L/100km. Zero stania na światłach, zero korków. Trudno mi powiedzieć czy krajówkami byłoby lepiej, ale często drogi krajowe masz przejazdy przez miasta, światła, ciągle zwalnianie i przyspieszanie :)
@markhausen jak mam jechać autostradą 110 i płacić za winiety, albo jechać krajówką 90 i nie płacić to chyba sam rozumiesz co lepsze XD
Odnośnie stania na światłach i korkach - mieszkam wzdłuż DK2, jednej z najpopularniejszych krajówek w Polsce. Jadąc do Warszawy na odcinku od Bialej do Siedlec masz dwa skrzyżowania ze światłami, mniej więcej co 20-25 km. Cały czas jedziesz z pierwszeństwem przez 60 km, które robisz w mniej niż
@winsxspl: @markhausen: @winsxspl: @markhausen: @Xsarapicasso: Jedziemy w 4 więc #!$%@?ć biedę ciśniemy autostradami przez Słowację i Węgry.

Przez ten odcinek w sprawdziłem w szczególach trasy i w czechach odcinek jest za free.

Różnica w drogach niepłatnych to około godziny do dwóch i niecałe 100 km. Więc licząc plus minus można zaoszczędzić w te 2h około 70 zł na paliwie i 150 zł na winietach = 220 zł
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@markhausen: żeby czas pokazany w google był prawdziwy to trzeba jechać z maksymalna dopuszczalną prędkością na danej drodze. Więc jakbyś w Polsce jechał 110gdzie można 140 to nie dojedziesz we wskazanym czasie. To tak na marginesie, bo nie wiem ile można jechać u naszych południowych sąsiadów na autostradach