Wpis z mikrobloga

Hej. Bawię się blenderem nieco ponad dwa tygodnie. Już teraz wiem, że interesuje mnie robienie głównie budynków, wnętrz i szeroko rozumiany environment. Już powoli zagłębiam się w scultpowanie, ale tutaj mam kilka pytań. Po pierwsze na low PC (i5-9300h/gtx1650/8gb ram) z czego korzystać? Dyntopo, remesh czy multires? Po drugie czy warto od razu inwestować w jakiś tablet graficzny, jeśli dopiero poznaje sculpt?

#blender #sculpting #modelowanie #grafika3d
  • 4
@wlodi0412: Sculpt w hard surface (jakieś przetłoczenia, panele itp.) wydaje mi się, że od biedy daje się robić myszką. Ale nadal jakikolwiek tablet uznałbym za bardzo użyteczny w sculptingu. Nie wiem jak łatwo obecnie upolować takie małe tablety za grosze. Ja swój pierwszy właśnie przygarnąłem lata temu na promocji w biedronce i nawet taki sprzęt na początek otwiera sporo nowych możliwości.
@wlodi0412: Cyfrowe rzeźbienie tylko na tablecie (precyzja i nacisk pióra) inaczej to się tylko umęczysz :)
Z czego korzystać - z tego co ci pasuje. "Multires" to najstarsze rozwiązanie i nie wiem czy ktoś tego używa - najlepiej sprawdza się "Dyntopo", nie martwisz się o topologię tylko malujesz - na końcu możesz sobie zrobić "Remesh" i będzie git (jak ci komputer nie wyrabia) ;)