Wpis z mikrobloga

- firma rzuca swoje ogłoszenie na popularny portal
- wysyłam cv
- firma regularnie i profesjonalnie odpowiada na maile. Proces doskonale opisany etc
- przechodzę każdy etap i dostaje co dwa dni info o następnym
- dostaje propozycje zatrudnienia, draft umowy
- na moje pytania 0 odpowiedzi przez 3 dni
- po trzech dniach mówię dobra, akceptuje draft, podpisujemy.
- kolejne 2 dni i zero odpowiedzi ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Przez 15 lat pracy w IT takiej akcji nie miałem ze dostaje draft umowy i nagle cisza. Raczej mnie poganiali jak przeciagalem rekrutując się do kilku firm. Pisać do kogoś innego z tej firmy czy to już tradycyjne oddzwonimy do Pana ( ͡° ʖ̯ ͡°) ?
#programowanie #programista15k #pracait
  • 9
  • Odpowiedz
@kab_anos: jak to jest duże korpo to jesteś jednym z wielu. Być może ktoś wie, że trzeba udawać przed tobą jakim to wyjątkowym płatkiem śniegu jesteś, ale ostatecznie nim nie jesteś. W związku z tym nie zawsze każdy będzie się aż tak przykładał, żeby wszystko było cacy i czasem się komuś zapomni odpisać, a czasem będzie miał za dużo roboty i po prostu zostawi to na jutro
  • Odpowiedz
@kab_anos: ja 20 kwietnia dostałem oficjalną ofertę. Powiedziałem ok, tylko chce zobaczyć draft umowy i do tej pory nie otrzymałem xD Najpierw ogarniali firme pośrednika do B2B, potem ktoś miał do mnie przysłać. Ostatnio tydzień temu jak ktoś tam wrócił z urlopu to dał mi znać ze sprawdzi i cisza
  • Odpowiedz
@kab_anos: Możliwe ze rekruter odpowidzialny leci w kulki. Miałem to samo, super firma, warunki jeszcze lepsze a typ odpisuje mi z 4dniowym opóźnieniem. Niestety oni biorą tych rekruterow chyba z chipsow. Jeśli oferta spoko to dopominaj się nawet u kogoś innego w tej firmie jeśli masz jakiś kontakt. Czasem trzeba ruszyć jakiegoś managera od HR żeby się ogarneli
  • Odpowiedz