Wpis z mikrobloga

Siemanko, kiedyś pisałem o problemie z słuchawkami 7.1 - nie działa w nich 7.1 XD Na załączonym screenie wszystko widać, nie mogę włączyc spatial sound ani z taskbara, ani w ustawieniach (jest tylko opcja Off w rozwijanej liście). Robiłem nawet tego soft reinstalla windowsowego z zachowaniem plików. Pobrałem tego Dolby Atmos, ale nie idzie tego odpalić. Ktoś coś pomoże? Słuchawki to SPC Viro Plus #komputery #sluchawki #pcmasterrace #audio #windows #windows10
rakujp - Siemanko, kiedyś pisałem o problemie z słuchawkami 7.1 - nie działa w nich 7...

źródło: comment_1657637643mgxfGnedKqkZaiQc9jIqNr.jpg

Pobierz
  • 12
A, dodam jeszcze, że problem pojawił się po zmianie podzespołów - płyta główna, procek i ram. Może trzeba zrobić update biosu? Tylko nie mam pendriva, da się zrobić lokalnie?
@rakujp: Jak chcesz mieć surround na słuchawkach do filmów to wystarczą dowolne słuchawki stereo i HeSuVi. Dolby Atmos to tylko marketingowa wirtualizacja 7.1, HeSuVi potrafi znacznie więcej, i to na każdym sprzęcie i na każdych słuchawkach. Tylko konfiguracja nie jest aż tak łatwa.
@rakujp: Z 7.1 jest dużo do skonfigurowania. Twoja karta dźwiękowa musi być ustawiona na 7.1, twoja gra musi być ustawiona na 7.1, i to 7.1 musi być wirtualizowane do 2.0. Wejdź w ustawienia dźwięku Windowsa, tam to można przetestować. Win+R i "mmsys.cpl" to otworzy najszybciej.