Wpis z mikrobloga

NIe mam pojecia o jakim odcinku op wspominal. Ale rower to jezdnia a nie chodnik. Niezaleznie od tego o jakim odcinku mowimy.


@gorzki99: to może jednak spójrz i zobacz. Na o wiele gorszych odcinkach widywałam ciąg pieszo rowerowy, a tam jest odpowiednia infrastruktura do jazdy po chodniku, odpowiednia szerokość, nikt nikomu nie przeszkadza. Po prostu nie ma znaku o dopuszczalności rowerów. A na jezdni obok jeżdżą samochody 100 km/h i mijają
Na o wiele gorszych odcinkach widywałam ciąg pieszo rowerowy, a tam jest odpowiednia infrastruktura do jazdy po chodniku, odpowiednia szerokość, nikt nikomu nie przeszkadza. Po prostu nie ma znaku o dopuszczalności rowerów. A na jedni obok jeżdżą samochody 100 km/h i mijają rowerzystów na centymetry. Więc nawet jakbym miała płacić te 50 zł raz na tydzień to będę jeździć po chodniku, bo bardziej sobie cenię swoje zdrowie.


@Limonene: Mirabelko moja droga.
@padobar akurat na tym odcinku Głogowskiej całkiem przyjemnie jeździ się jezdnią, tylko nie można jechać zbyt blisko prawej krawędzi jezdni, bo wtedy kierowcy wyprzedzają na gazetę. Są dwa pasy ruchu, ograniczenie do 40 km/h, czego chcieć więcej. Jak taki Franio śmiga tam nocą, bez lampek, po %, to chyba nie jest tak źle na jezdni xd

No ale zgadzam się, że nie powinni tam robić łapanek na rowerzystów jadących chodnikiem, szczególnie po
Tylko co to ma do tematu ze mamy takie a nie inne przepisy?

Tyle, że to wyłącznie z nich wynika dyskusja.

NIe mam pojecia o jakim odcinku op wspominal.

Nie wstyd Ci bronić miejsca którego na oczy nie widziałeś? xD

Ale rower to jezdnia a nie chodnik. Niezaleznie od tego o jakim odcinku mowimy.

Trzecia powtórka bez argumentacji tezy.

Sam kiedys jezdzilem duzo - teraz kolana nie pozwalaja. Nigdy po chodniku.

Co
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
W miejscach gdzie kierowcy #!$%@?ą 70km/h powinno być prawo do jazdy po chodniku, jeśli rowerzysta nie przekracza tych 10km/h. Tych co jadą chodnikiem, mimo iż ulica jest spokojna to bym karał. Sorry, ale u nas nie ma cywilizacji na drodze. Każdemu się spieszy #!$%@? wie gdzie, większość #!$%@? i spora część wymija na gazetę. Ba, nawet zaparkowane samochody bywają niebezpieczne bo idiota potrafi otworzyć drzwi nie patrząc na ulicę
@Taiffun: dla niego najwyższą absolutną przesłanką jest przepis i #!$%@? tak będzie zawsze robił xD jak będzie stary znak po remoncie to będzie jechał caly czas tyle ile stary znak pokazuje bo tak i koniec, a na pytanie o infrastrukture zapętli się jak najbardziej prymitywny npc z gothica xd idealny polski niewolnik, co klaszcze dupą ze szczęścia jak podnoszą mandaty i zaostrzają karanie obywateli, no bo przecież tak jest napisane więc
W miejscach gdzie kierowcy #!$%@?ą 70km/h powinno być prawo do jazdy po chodniku, jeśli rowerzysta nie przekracza tych 10km/h. Tych co jadą chodnikiem, mimo iż ulica jest spokojna to bym karał. Sorry, ale u nas nie ma cywilizacji na drodze. Każdemu się spieszy #!$%@? wie gdzie, większość #!$%@? i spora część wymija na gazetę. Ba, nawet zaparkowane samochody bywają niebezpieczne bo idiota potrafi otworzyć drzwi nie patrząc na ulicę


@Brazylia: Przecież