Wpis z mikrobloga

Mirki, może ktoś podpowie jakieś praktyczne rozwiązanie. Niedługo lecę do #usa a dokładnie do #nowyjork i potrzebuję jakiegoś Internetu w telefonie. Jak to ogarnąć aby było dobrze? W necie przeczytałem dwie opcje tzn. kupić starter albo wersja cebula czyli korzystać z darmowych hotspotów w knajpach, metrze itd.
W przypadku kupna jakiegoś startera:
- Jakaś konkretna sieć?
- Trzeba wbić jakiś kod aktywacyjny na pakiet?
- Czy na JFK da się to ogarnąć i pomoże to np. aktywować? Chciałbym aby to zadziałało w miarę od razu aby wiedzieć jak jechać do hotelu itd. Jakie są ceny za np. 5-10GB?

W przypadku wersji z darmowymi hotspotami:
- Czy da się z tym żyć przez ok tydzień? Wygoda chyba żadna plus chciałbym na bieżąco wiedzieć gdzie iść itd zamiast szukać jakiegoś miejsca. Nie mniej ciekawi mnie czy ktoś próbował takiego rozwiązania xd

#podroze #podrozujzwykopem
  • 11
  • Odpowiedz
@lgc89: Wybrałbym opcje ze starterem. Darmowych hotspotów jest pełno na mieście, tylko wiadomo, mają swój ograniczony zasięg, więc co chwile musiałbyś się łączyć z nowym, w miarę przemieszczania się. Do tego są czasowe, więc wracając w to samo miejsce kolejnego dnia znowu trzeba się przeklikać, czasami wpisać jakiegoś maila. Trochę upierdliwe.
  • Odpowiedz
  • 0
@lgc89 poważnie Ci pisze. Nic lepszego nie znajdziesz. Starter jakos dyche kosztuje. W 2019 kupowałem ostatnio.

Nie bierz cricketa tylko. Nieważne co by Ci kto nie mówił
  • Odpowiedz
@bigger: luzik tylko wiesz... "karta tmobile" to trochę mało a tylko to napisałeś w pierwszej wiadomości :) Dziękuję za radę jednak pytałem bardziej o "pro tipy". Zakładając, że cena niewiele się zmieniła to wystarczy, że kupię kartę i wsadzę ją do telefonu bo już są wgrane jakieś GB czy to trzeba jeszcze jakieś pakiety kupować? Ile miałeś tego na starcie?
  • Odpowiedz
  • 1
@lgc89 masz od razu załadowane. Chyba 10gb. Za chyba 15 odpalasz plan unlimited. Wkładasz i działa.
Liczby z głowy podałem. Na stronie t mobile usa masz pewnie dokładnie.

Dostaniesz już na lotnisku tylko drożej trochę.

Tu
  • Odpowiedz
@lgc89: bardzo korzystnie (bo amerykańskie sieci są naprawdę drogie) wychodzi kupienie polskiej karty prepaid Plusa i wzięcie pakietu roamingu internetu, bo obowiązuje też w USA. Nie pamiętam, jak się ten pakiet dokładnie zwie, ale znajdziesz na pewno.
  • Odpowiedz
@lgc89: ja nie kupowałem pakietu, z hotspotami można spokojnie dać radę, do tego ściągnij mapę offline w Google maps i ew mapę metra w pdf
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@dd350 albo nie ogarniam tej technologii albo nie mam tej opcji. Mam samsunga a52 i z tego co zbadałem to mój tel tego nie obsługuje
  • Odpowiedz