Wpis z mikrobloga

#leasing #cesja
Hej, chciałem się Was poradzić jak liczyliście kwotę odstępnego przy cesji leasingu, żeby nie wyjść na janusza ale też za wiele nie stracić. Problem mam taki, że używanych aut jak moje po prostu nie ma na rynku, a nowe, tak samo wyposażone, są ~25k droższe niż jak ja brałem + najczęściej prawie rok czekania na produkcję, stąd nie potrafię wyliczyć wartości "rynkowej". Mam spłacone 16 rat z 36, wpłata była 10%, szczegóły wrzucam poniżej. Dzięki za ewentualną pomoc i radę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
M.....H - #leasing #cesja
Hej, chciałem się Was poradzić jak liczyliście kwotę odstę...

źródło: comment_1657613649Ucu1PSjkZstyYdIygZQzYb.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@Mu_H: nie ma czegos takiego jak niestracenie przy cesji, to musi byc zysk dla obu stron - czesto widze cesje jakis dziwnych konfiguracji (dowalona panorama i wieksze fele a podstawowe fotele) w cenie 5% nizszej niz nowka z salonu

jak chcesz sie auta pozbyc bo gorzej w zyciu to tyle zeby chociaz wklad pokrylo.. cupra leon to zaden prestiz zeby ktos sie na to rzucil bo „nie ma aut” ale to
  • Odpowiedz
nie ma czegos takiego jak niestracenie przy cesji, to musi byc zysk dla obu stron


@sulmierz: dlatego też napisałem "żeby nie wyjść na janusza ale też za wiele nie stracić" :) Dostaję propozycję bez odstępnego, co jest moim zdaniem lekką przesadą ale nie znam też rynku więc chciałem zasięgnąć języka jak to mniej więcej wygląda aktualnie
  • Odpowiedz
nie potrafię wyliczyć wartości "rynkowej"


@Mu_H: No niestety, ale musisz to zrobić, bo bez tego nie będziesz w stanie przygotować oferty. Jak nie jesteś pewny, to sprawdź jaką miałeś wartość pojazdu na ostatnim ubezpieczeniu. Od tej kwoty odejmij sumę rat + wykup. To co zostanie to ewentualne odstępne. Odstępne można nieco obniżyć, żeby zachęcić zainteresowanych.
  • Odpowiedz