Wpis z mikrobloga

właściciela mieszkania, które wynajmuję #!$%@?ły ostanie podwyżki stoopek, poinformował mnie, że zmuszony jest je sprzedać, bo nie wyrobi na spłatę kredytu na dom.

wystawił ogłoszenie w piątek, w niedzielę było dwóch oglądających (os. prywatne) z gotówką na stole i poszło za lekko ponad 7k z metra w miejscowości Dziura w dupie.

jakie są zdania ekspertów z tagu #nieruchomosci? ja się nie znam ale mnie to zdziwiło, że tak szybko znaleźli się kupcy z gotówką a cena wcale nie była bardzo okazyjna.

tym samym jak nie cofnie swoich słów to jestem zmuszony #!$%@?ć i szukać nowego lokum ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 18
@MaddoxX1911: 48 mkw.
@golomb13: nie będę podawał konkretnej lokalizacji, masz napisane że dziura w dupie do 300k mieszkańców a nie znam szczegółów nt. kredytu jaki ma właściciel mieszkania, wiem tyle, że sprzedaż uzasadnił sporą podwyżką kredo na jego dom (pewnie wzięty w okresie najniższych stóp)
@szybki96: 300k ludzi to nie taka dziura w dupie. Plus w Wawie dajmy na to masz mieszkania po 12 k za metr. Czyli dziura w dupie 2 razy taniej... Nie wydaje mi sie, zeby ludzie w wawie zarabiali 2 x wiecej niz ludzie w dziurze xD wiec de facto szybciej kogos z gotowka i checia zakupu aktualnie trafisz w dziurze niz w wawce. Lepiej sie kalkuluje po prostu...
@szybki96: trochę dziwi mnie, że ktoś jest w stanie kupić mieszkanie z lokatorami w środku, nawet jak kończy się wynajem, bez pustego mieszkania nawet nie podchodziłbym do rozmów, wygląda trochę na bait - pod tym względem, no chyba, że przed finalizacją ma cię już tam nie być, pozostałe rzeczy mnie nie dziwią, ludzie nadal mają pieniądze i to gotówkę od ręki, sam kupiłbym mieszkanie za gotówkę, ale z różnych innych, głównie
@MaddoxX1911: Sytuacje są różne. Przy kredycie 300k, wzrost oprocentowania o ok 4% powoduje skok raty o ok 700zł. Jak to spowodowało, że właściciel musiał dopłacać do interesu to może stwierdził, że nie chce i woli wrzucić kasę na lokatę.
@Serghio: przecież ludzie kupują mieszkania i od razu wystawiają je na wynajem, w wielu przypadkach to dla nich dobra opcja jak mają już sprawdzonego lokatora, którego poleci poprzedni właściciel. nie wiem gdzie tu bait
@czuczupikczu: o tym, że jest mniej atrakcyjne (cenowo, lokalizacyjnie lub do remontu) dla potencjalnego nabywcy. to, w którym mieszkam ma dobrą lokalizację i jest po remoncie kilka lat temu więc można od razu się wprowadzać/wynajmować bez wkładu
@szybki96: no właściwie masz rację, tylko tutaj przydałoby się tutaj udowodnić, że dotychczasowy lokator ma uregulowane wszystkie kwestie finansowe, tj. płaci regularnie i nie będzie robił problemów, nowa umowa najmu też musi być oczywiście jeśli nowy właściciel chce nadal wynajmować tym samym lokatorom, ale sam piszesz, że w tym przypadku masz "#!$%@?ć", więc ciekaw jest, czy jest to warunek konieczny do sprzedaży tego mieszkania i czy już sprzedali itp

osobiście nie
@Serghio: nie jest to warunek a to z #!$%@? to nawiązanie do słynnego "jak szef nie cofnie swojego zdania to #!$%@? z roboty". ogólnie to kupujący też chcą je od razu przeznaczyć na wynajem

moja chęć wyprowadzki podyktowana jest tym, że przyszli właściciele mi nie podpasowali (kobita to typowa lalka bogatego gościa, która myśli, że pozjadała wszystkie rozumy a jej mąż bucowaty, z wyglądu i zachowania przypomina mi Dominika Abusa xd)