Wpis z mikrobloga

Cześć!
Jak co roku od 2018 zbieram progi punktowe na kierunki #agh.
AGH udostępnia czasami bardziej dokładne progi (a parę lat temu - wcale), więc pojawił się pomysł, aby spisywać je w jednym miejscu, aby osoby chcące się zapisać na dany kierunek w kolejnych turach lub zmienić kierunek na inny miały możliwość "oszacowania" swoich szans.

Progi z zeszłych lat (lub nawet wyniki z I tury rekrutacyjnej) nie mogą być żadnym wyznacznikiem wartości progów w przyszłości, ponieważ zależą od wielu czynników, a w ciągu ostatnich 5 lat sposób liczenia punktów na AGH zmienił się co najmniej 3 razy. Ale zawsze to ciekawe źródło danych, które może dać kilka ciekawych wniosków. :D

Link do pliku z progami (będę starał się go na bieżąco uzupełniać): Progi punktowe AGH

Jeśli dostaniecie jakiekolwiek informacje, które mogą pomóc w uzupełnieniu pliku, wrzucajcie je w komentarzach lub wysyłajcie na priv - zarówno ja, jak i wszystkie osoby, które z niego skorzystają, będziemy wdzięczni.

#studia #studiadzienne
  • 18
@Ola215:Co cię skłoniło do aplikowania na ten kierunek?
Znasz kogoś kto to studiuje? Myślisz że dobrze przygotowuje do pracy z Big Data, Business Intelligence albo Artificial Intelligence? Ciężko znaleźć opinie o tym kierunku na AGH
@ggddfff:
Generalnie w tym roku studiowałam matmę też na AGHu i chce ją zmienić na coś bardziej praktycznego. Moim pierwszym wyborem był AiR ale się nie dostałam niestety no a drugim właśnie ta inżynieria. Jak wybierałam kierunek to głównie przeglądałam syllabusy i ten wygląda bardzo ciekawie. Tak naprawdę można powiedzieć że to informatyka tylko pod inna nazwą :) W dodatku myślę że bardzo taka wyważona, dużo bardzo konkretnych ciekawych przedmiotow. I
@Fydiasz: wkradł się błąd w zapisie na informatyce geoprzestrzennej. Wydaje mi się, że powinno być 625<x<...(chyba coś około 700). Ogólnie dziwi mnie tak duży skok, ponieważ to kierunek ze zmienioną nazwą (geoinformacja z poprzednich lat, gdzie próg dostania się wynosił 300 pkt+-) Swoją drogą szacunek za inicjatywę, na pewno przyda się sporej liczbie osób.