Wpis z mikrobloga

@brightit: ja tam się na szachach nie znam, ale co da Ci ruch wieżą? Dalej będzie mało mobilna, a hetman na D6 ma ruch na skos i wieże się "widzą".
@brightit: Ten atak na wieżę jest tylko przy okazji; jeśli wieża ucieknie, to ten goniec zostanie i pomoże w ataku. Pójdzie g4, potem h5, Sh4 i pionki rozmontowane. Po zbiciu wieży i utracie gońca atak białych jest słabszy
@Operator21: ta ofiara jakości nie jest jakaś oczywista dla mnie przynajmniej, myślę, że spokojnie można odejść wieżą. Zresztą nie chciałbym grać czarnymi tutaj, atak to jakieś mrzonki, białe mają lepszą pozycję do ataku z tą baterią na c2, jak czarne nie robiłyby nic to zaraz pójdzie g4 i h5.
@vytah:
Trochę pomoże, ale trochę przeszkodzi w ataku. Zamyka linię 'h' dla wieży.

@brightit
Odejście wieży wygląda normalnie i Twoje pytanie jest jak najbardziej słuszne. Nie widzę ludzkim nic konkretnego by się od razu działo po odejściu wieżą, choć w sumie też nie widzę co czarne mają robić po wzmiankowanym wyżej g4/h5 - zupełnie nie ma jak podciągać figur ze skrzydła hetmańskiego do obrony. Komputer może oczywiście zobaczyć dalej i lepiej